Slavia se dál trápí, nedokázala porazit ani oslabeného nováčka

19:06aktualizováno  19:21
ÚSTÍ NAD LABEM/PRAHA - Fotbalová Slavia se nadále trápí. Klub z Edenu nedokázal vyhrát na Stínadlech nad "domácím" Ústí nad Labem, přestože nováček hrál téměř celý druhý poločas o deseti, po vyloučení obránce Janů. Sešívaní sice šli do vedení 1:0, jenže domácí vzápětí srovnali na konečných 1:1. Oba soupeři tak zůstali na 14. (Slavia) a 15. místě se ziskem 11 bodů. Ve druhém večerním duelu vyhrály České Budějovice nad Ostravou 2:1.

Radost fotbalistů Slavie (Hloušek v akci). foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM 1:1 SLAVIA
V prvním poločase se toho na hřišti příliš nedělo. Slavia se sice snažila kombinovat a dostat se do tlaku, ale domácí hráli v defenzivně pozorně i obětavě a co prošlo, to uhasil rychlými výběhy brankář Buček. Zajímavé věci přinesl zápas až ve druhé půli. Slavia se vymanila z tlaku domácích a začínala zle zatápět domácímu gólmanovi Bučkovi.

Ke gólu ale museli slávistům pomoci až domácí. Valenta v 65. minutě zahrál ve vápně rukou kousek od těla a nařízenou penaltu proměnil Kisel. Ústí, které v té době již hrálo bez vyloučeného obránce Janů, ovšem pocit křivdy paradoxně pomohl. Začalo bojovat ještě urputněji a už za dvě minuty se dočkalo vyrovnání.

Zdánlivě ztracený míč ještě přinesl centr z levé strany, po němž se prosadil hlavou k tyči Krbeček. V rozháraném závěru, v němž fanoušci obou týmů nešetřili pyrotechnikou a dělobuchy, už další góly nepřišly, přestože šancí bylo dost a Ústečané dokonce dohrávali poslední minuty v náporu.

Fotbalisté pražské Slavie prodloužili šňůru bez ligového vítězství už na osm zápasů. Ve 12. kole jen remizovali v Teplicích s domácím Ústí nad Labem 1:1, přestože hráli skoro 40 minut proti oslabenému soupeři a kopali i penaltu. Tu sice proměnil ve vedoucí gól Kisel, domácí ale brzy vyrovnali a Slavii dokonce v závěru tlačili. Oba týmy mají shodně 11 bodů a jen lepší skóre drží Slavii nad pásmem sestupu.

12. kolo první fotbalové ligy

FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branky: 68. Krbeček - 66. Kisel z pen. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Tacina. ŽK: Krbeček, Janů, Valenta - Kisel, Hora, Koubský. ČK: 55. Janů (Ústí). Diváci: 4328.

Ústí n.L.: Buček - Hyčka, Džuban, Valenta, Janů - Doležal (63. Polák), Vrtělka, Volek (45. Martykán) - Jindráček - Krbeček, Kraut (77. Veverka). Trenér: Habanec.

Slavia: Zlámal - Janda (36. Trapp), Čelůstka, Koubský, Hubáček - Hora, Jarolím, Belaid (70. Vyhnal), M. Černý - Kisel, Hloušek (81. Koreš). Trenér: M. Petrouš.

ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:1 OSTRAVA
Fotbalisté Českých Budějovic porazili Ostravu 2:1 a posunuli se na osmé místo do horní poloviny tabulky. Tři body zajistil Jihočechům v polovině druhé půle pátým gólem v ročníku jejich nejlepší střelec Ondrášek. Dynamo si připsalo třetí výhru v sezoně, když postupně porazilo nejlepší tři týmy uplynulého ročníku - mistrovskou Spartu, druhý Jablonec a dnes třetí Ostravu. Baník se propadl na dvanáctou příčku.

Hosté přitom začali na jihu Čech sebevědomě. V sedmé minutě proskákal odražený míč až k Zeherovi, ale ten v dobré pozici přestřelil domácí branku. Za pět minut potáhl stejný hráč míč po levé straně, přihrál před vápno na Frejlacha, který pálil těsně mimo. O chvíli později však nečekaně udeřili domácí. Z pravé strany prošel Mezlík až kousek za šestnáctku, kde napřáhl a Baránek propustil skákavý pokus do sítě.

České Budějovice - Ostrava.

Baník ale nesložil zbraně a ve 26. minutě se radoval po nedůslednosti Hořejše a trefě Řezníka z vyrovnání. Po přestávce hosté pokračovali v náporu. V 53. minutě podržel Jihočechy Kučera, který dokázal Zeherovu zblokovanou ránu padající pod břevno vyškrábnout na roh. Zeher se branky nedočkal ani po hodině hry, kdy ho tak překvapilo, že domácí gólman upustil lehký Lukešův centr, že vůbec nezakončil.

Pak na chvíli převzalo aktivitu Dynamo. Baránka nejprve protáhl agilní Mezlík. Hosté však nebrali varování vážně, zaspali v 66. minutě při rohovém kopu a na zadní tyči nikým nehlídaný Ondrášek propasíroval míč za čáru. Snaha o závěrečný tlak už Baníku k vyrovnání nepomohla.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 13. Mezlík, 66. Ondrášek - 25. Řezník. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Mezlík, Ondrášek, Stráský - Greguš, Lukeš, Frejlach, Neves. Diváci: 3154.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Riegel - Mezlík, Černák, Rakovan (88. Žižka), Otepka, Pecka (70. Hudson) - Ondrášek (76. Stráský). Trenér: Šilhavý.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Marek - Lukeš, Greguš (85. Bolf), Frejlach - Koukal (74. Šenkeřík), Varadi, Zeher (88. Pilík). Trenér: Koubek.