1. října 2010 21:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia se dál potápí. I s Petroušem na střídačce podlehla Plzni

Michal Petrouš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Petrouš. | foto: ČTK

PRAHA Slávistické tápání ve fotbalové lize pokračuje. Červenobílí s novým trenérem Michalem Petroušem v 11. kole podlehli Viktorii Plzeň 0:1 a z výhry se neradovali již sedm zápasů. Naopak Plzeň, které zařídil tři body gólem z penalty Rezek, vyhrála podesáté za sebou a upevnila si vedení v tabulce.

Slavia zažila další horký týden. Kouč Karel Jarolím definitivně tým opustil a od středy jeho místo zaujal dosavadní asistent Petrouš, ale ani tato změna mužstvu body nepřinesla. Petrouš zdědil bohatou marodku, na kterou navíc přibyl Čelůstka, jenž se zranil na tréninku. A nový kouč i proto pořádně zamíchal se sestavu.

Do branky se postavil poprvé Zlámal, jenž přišel na začátku září na hostování z italského Udine, ve stoperské dvojici nastoupil vedle Koubského tuniský reprezentant Ragued. V základní sestavě byl i jeho krajan Belaid a v útoku dvojice mladíků Hora s Vyhnalem, zatímco veterán Vaniak neusedl ani lavičku náhradníků.

Domácí začali velkým tlakem a už v třetí minutě po Belaidově rohu nechala hostující obrana osamoceného Kisela, ale ten z několika metrů pálil z voleje jen do břevna a dorážka Milana Černého mířila nad. Z branky se ale záhy radovali hosté. V 16. minutě se dostal za slávistickou obranu Rezek a Zlámal jej v šestnáctce poslal k zemi. Sám faulovaný hráč penaltu bezpečně proměnil, když Zlámal skočil na opačnou stranu, než kam šel míč.

Hradec Králové - Slavia (fanoušci hostí).

Slavia sice měla častěji míč na kopačkách, krátkými přihrávkami dobře kombinovala, ale jen před šestnáctku hostů. Finální přihrávka nebo individuální průnik domácím chyběly stejně jako střelba z dálky. Až v 37.

minutě Belaid napřáhl těsně za vápnem a trefil jednoho z plzeňských hráčů do ruky; diváci chtěli penaltu, ale sudí Franěk ji neodpískal. K vyrovnání nevedla ani standardní situace Slavie v závěru poločasu, naopak po brejku Zlámal s potížemi míč zkrotil až napodruhé.

Po přestávce hosté vsadili na důslednou defenzivu a míče dostávali do bezpečí dlouhými odkopy. Iniciativu přenechali domácím a čekali na bleskové brejky. Hrálo se prakticky na jedné polovině, ale stále jen po velké vápno Plzně a centry do šestnáctky se od hostujících obránců odráženy jako od zdi.

Tlak Slavie byl drtivý, ale domácí opět dopláceli na nepřesnou a nedůraznou koncovku. A když už přišel nebezpečný centr, tak hosté měli štěstí, že jej nikdo netečoval a míč chytil gólman Pavlík. Alespoň bod odmítl v 81. minutě Vyhnal, když sám před Pavlíkem po Kiselově centru namířil vysoko nad.

Fotbalová Gambrinus liga - 11. kolo

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1) Branka: 17. Rezek z pen. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Koval. ŽK: Hubáček, Belaid, Vyhnal, Kisel - Navrátil, Bakoš, Rajtoral. Diváci: 6133.

Slavia: Zlámal - Janda (90. Vomáčka), Koubský, Ragued, Hubáček - M. Černý, Kisel, Dembélé (78. J. Černý), Belaid - Vyhnal, Hora (85. Petrák). Trenér: Petrouš.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Brezinský), Rada, Horváth, Rezek - Jiráček (81. Ďuriš), Bakoš (69. Střihavka). Trenér: Vrba.