Slavia rozstřílela v TL Jablonec 4:0, Jihlava je v semifinále

16:11aktualizováno  17:33
PRAHA - Zimní fotbalový turnaj Tipsport liga zná už dva jisté postupující do semifinále. K Hradci Králové ze skupiny B se dnes připojil obhájce loňského prvenství Jihlava, která ve skupině C porazila Znojmo 2:1. Prakticky jistý postup má už i Olomouc, ve skupině A se rozhodne mezi Libercem a Slavií Praha, která rozstřílela Jablonec 4:0.

Slavia - Jablonec (Fenin) foto: ČTK

Červenobílí vyhráli i svůj druhý zápas v turnaji a zatím neinkasovali. Ve slávistickém dresu se poprvé představily dvě nové posily - brankář Matej Rakovan a útočník Martin Fenin. Svůj premiérový gól si připsal osmnáctiletý mladík Robert Hrubý.

"Fenin je tady teprve třetí den. Trénoval s námi třikrát, ale je na něm vidět, že kvalitu má. Samozřejmě v poslední době pravidelně nenastupoval, to manko znát je. Je u něj trochu méně pohybu, ale na to máme dostatek času. Má dobrý výběr místa, zpracování. Jsem rád, že zvýšil konkurenci v útoku, kde nás tlačila bota," řekl na adresu Fenina trenér Petr Rada.

Ve druhém duelu skupiny A mistrovský Liberec překvapivě podlehl druholigovým Bohemians 1905 0:3 a utrpěl první prohru na turnaji. O postup do semifinále se tak v přímém souboji utká se Slavií.

Jihlava neprohrála

Jihlava potvrdila, že se jí v zimní přípravě znovu daří. Vysočina prošla skupinou C bez porážky a postup stvrdila dnešním vítězstvím 2:1 nad druholigovým Znojmem.

Kouč František Komňacký přesto nebyl úplně spokojený. "Tentokrát náš výkon nebyl zcela podle mých představ. Chyběla nám větší přesnost v koncovce. I když tento turnaj bereme jako přípravu, pokusíme se obhájit loňské prvenství," řekl Komňacký.

Ve znojemském dresu se představil bývalý reprezentant Marek Heinz, který si hledá angažmá poté, co přestal nastupovat v Olomouci. V minulých dnech odmítl nabídku Příbrami, nyní by mohl zakotvit v druhé lize.

Ve stejné skupině Brno porazilo Slovácko 2:0, oba góly přitom vstřelilo až v poslední půlhodině. "Měli jsme tlak, v koncovce jsme se však trápili. Potěšilo mě, že jsme moc nechybovali v obraně a soupeře nepouštěli do střeleckých příležitostí," uvedl kouč Brna Petr Čuhel.

V berounské skupině B Dukla Praha porazila druholigové Táborsko 2:1, nic už se nemohlo změnit na tom, že do semifinále půjde Hradec Králové, který by měl i v případě bodové rovnosti lepší vzájemnou bilanci.

Postup má prakticky jistý už i Olomouc. Hanáky by mohla z prvního místa ve skupině D sesadit pouze druholigová Karviná, to by ale musela v závěrečném duelu deklasovat Orlovou aspoň o devět branek.

Zimní Tipsport liga

Skupina A (Praha Eden): Slovan Liberec - Bohemians 1905 0:3 (0:1) Branky: 12. Jirouš, 64. Budínský, 84. Šmíd. Rozhodčí: Bílek.

Sestava Liberce: Kovář - Coufal, Kelič (46. Karišik), Pimpara, Fleišman - Hušek (60. Janů), Rybalko (60. Daniel) - Kušnír (46. Szabo), Pavelka, Šural - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Slavia Praha - Baumit Jablonec 4:0 (2:0) Branky: 29. Juhar, 32. Tusjak, 73. Škoda, 80. Hrubý. Rozhodčí: L. Kovařík.

Sestavy: Slavia: I. poločas: Rakovan - Nitrianský, Dobrotka, Bortel, Juhar - Gecov, Jarolím - Mičola, Kisel, Tusjak - Hurka.

II. poločas: Čontofalský - Dostál, Škoda, Hubáček, Čonka - Petrák, Zmrhal - Koreš, Hrubý, Šimeček - Fenin. Trenér: Rada.

Jablonec: Fendrich - Rossi (46. Jurča), Beneš, Kysela (46. Štochl), Novák - Kopic (19. Jablonský), Čížek (41. Eliáš), Loučka (46. Kubista), Vaněk, Haurdič - Pázler. Trenér: Kotal.

1. Slavia 2 2 0 0 5:0 6
2. Liberec 3 2 0 1 4:5 6
3. Jablonec 4 2 0 2 6:9 6
4. Bohemians 1905 4 1 1 2 8:7 4
5. Teplice 3 0 1 2 5:7 1

Skupina B (Beroun): Dukla Praha - MAS Táborsko 2:1 (1:1) Branky: 18. Pospěch, 51. Přeučil -  23. Kočí. Rozhodčí: Lerch.

Sestava Dukly: Kučera - Romera, Vorel, Hell (
46. Jeřábek), Vrzal (46. Hanousek) - Malý (60. Podrazký), Gedeon (75. Borek), Tenkl - Berger (
75. Svatonský), Pospěch, Přeučil (
75. Radoš). Trenér: Kozel.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0) Branky: 59. a  68. Kotyza. Rozhodčí: Orel.

Sestava Č. Budějovic: I. poločas: Křížek - Bakala, Halama, Lengyel, Hanzlík - Klesa, Benát, Javorek, Černý - Řezníček, Markovič.

II. poločas: Křížek (60. Djurič) - Bakala, Novák, Lengyel, Hanzlík - Wermke, Rýdel, Dobal, Černý - Linhart, Táborský. Trenér: Soukup.

1. Hradec Králové 3 2 1 0 5:2 7
2. Dukla 4 2 1 1 6:6 7
3. Žižkov 3 1 1 1 4:3 4
4. Táborsko 3 1 1 1 5:5 4
5. České Budějovice 3 0 0 3 2:6 0

Skupina C (Brno): Vysočina Jihlava - 1. SC Znojmo 2:1 (1:1) Branky: 8. Vaněček, 61. Kosak z pen. - 37. Jonov z pen. Rozhodčí: Adámková.

Sestava Jihlavy: I. poločas: Hanuš - Marek, Šourek, Gavrič, Josl - Kučera, Karlík - Vaculík, Ovsjannikov, Tomeček - Vaněček. II. poločas: Hanuš - Obert, Tlustý, Kopic, Leibl - Rada, Jungr - Kliment, Vašíček, Kosak - Kroupa. Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 0:2 (0:0) Branky: 62. P. Buchta, 85. Přerovský. Rozhodčí: Trávníček.

Sestavy: Slovácko: Heča - Kuncl, Hofmann, Břečka, Reinberk - Kovář (33. Holek), Volešák, Daníček, Kerbr - Haša, Lukáš (
46. Valenta). Trenér: Habanec.

Brno: Petr - Pašek, Brabec, Avdič (46. Pernica), Hyčka (46. P. Buchta) - Glaser, Zavadil (54. Kunc), Šoljič (59. Sus), Frejlach (
64. Halaška) - Mezlík (60. Škoda), Traoré (64. Přerovský). Trenér: Čuhel.

1. Jihlava 4 3 1 0 11:2 10
2. Brno 4 2 1 1 4:4 7
3. Znojmo 3 1 1 1 4:4 4
4. Slovácko 4 1 0 3 5:11 3
5. Zlín 3 0 1 2 3:6 1

Skupina D (Karviná): Karviná - Frýdek-Místek 5:2 (1:1) Branky: 63. a 68. z pen. Ciku, 21. Fischer, 80. Sobala, 87. Knötig - 23. Mozol, 70. Teplý. Rozhodčí: Priesl.

1. Olomouc 4 3 1 0 19:7 10
2. Karviná 3 2 1 0 9:5 7
3. Ostrava 4 2 0 2 7:7 6
4. Frýdek-Místek 4 1 0 3 7:13 3
5. Orlová 3 0 0 3 2:12 0