Slavia remizovala se třináctými Budějovicemi

16:49aktualizováno  22:04
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Fotbalisté Českých Budějovic dnes remizovali ve 27. kole první ligy se Slavií 1:1. Bodová ztráta musí víc mrze hosty, kteří byli po většinu zápasu nebezpečnějším týmem. Domácí se ale rychle ujali vedení po hlavičce Stráského, za hosty srovnával rovněž hlavou Pospěch. Budějovice doma bodovaly pošesté za sebou.

Fotbalistům Slavie jako by na jistotě neubral čtvrteční incident při Ondrášovka Cupu, kdy fanoušci pražského celku vtrhli na hrací plochu, a ani fakt, že nedostali pro příští ročník licenci, což věstí velmi nejistou budoucnost. V Českých Budějovicích měli Slávisté řadu šancí na to, aby utkání vyhráli, ale trápili se v koncovce.

Zato České Budějovice hned z první nebezpečné akce skórovaly. V 7. minutě se po rohu prosadil ve vzduchu Stráský, jenž hlavou překonal Zlámala. Ovšem jinak se v prvním poločase častěji dostávala k zakončení Slavie. V 11. minutě mohl vyrovnat Vlček, ale jeho jasnou gólovou příležitost zlikvidoval skvělým zákrokem Kučera.

Zkušený slávistický útočník potom dál trápil defenzivu domácího celku. Ve 21. minutě utekl po pravé straně Horejšovi, který jej zastavil ve skluzu faulem. Kapitán českobudějovického celku viděl za tenhle zákrok žlutou kartu a Slavia zahrávala standardní situaci. Koreš z ní nacentroval přesně na hlavu Pospěcha, který pohodlně vyrovnal.

Tím však manévry hostujícího celku neskončily. Černého nebezpečnou střelu zlikvidoval Kučera. A další nadějné akce si Slavia sama pokazila špatným finálním řešením.

Ve stejném duchu pokračovali hosté i ve druhém poločase. Stále byli nebezpečnějším týmem, ale znovu se trápili v koncovce.V 52. minutě se opět vyznamenal brankář Kučera. Koreš měl na penaltě dost času na zakončení, ale jeho střelu domácí brankář zlikvidoval.

Potom pálil bez přípravy Černý těsně nad. Do další velké šance se řítil Vlček, ale nerozuměl si s míčem a nedokázal vystřelit. V závěru zase trefil Pospěch vracejícího Vulina, jinak by asi míč skončil v brance. V 87. minutě mohl rozhodnout z dobré pozice Koreš, jeho ránu však Kučera vyrazil.

27. kolo první fotbalové ligy:

SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 7. Stráský - 22. Pospěch. Rozhodčí: Zelinka - Tacina, Kocián. ŽK: Horejš - Milutinovič. Diváci: 3061.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš (46. Simič), Lengyel, Vulin - Hudson, Čirkin, Otepka, Nitrianský (84. Pecka) - Stráský, Ondrášek (68. Mezlík). Trenér: Šilhavý.

Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý, Milutinovič (59. Janda, 74. Hora), Jarolím, Koreš - Vlček, Pospěch. Trenér: Petrouš.

Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Branky: 36. vlastní Kučera, 69. Škoda - 29. Přikryl. Rozhodčí: Adámek - Čecháček, Szarowski. ŽK: Hartig - Vepřek. Diváci: 2614.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Bartek - Moravec, Kraus (38. Nešpor), Sedláček, Štohanzl (87. Lukáš) - Škoda, Ibragimov (67. Hartig). Trenér: Hoftych.

Olomouc: Blaha - Janotka, Kučera, Koutný, Vepřek - Přikryl (67. Bajer), Rossi, Hořava - Petr (67. Šultes), Doležal, Navrátil (79. Tomeček). Trenér: Psotka.

FC Hradec Králové - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Adam - Teuber, T. Kovařík. ŽK: Dvořák - Smejkal. Diváci: 4218.

Hradec: Lindr - Hochmeister, Chleboun, Kasálek - Fischer, Klapka, Janoušek (67. Dvořák), Zelený - Štěpán (75. Rezek), Černý (75. Pokorný), Pilař.  Trenér: Kotal.

Teplice: Grigar - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř, Ljevakovič, Čajič (81. Lácha), Vachoušek (72. Jungr), Mareš - Mahmutovič (87. Došek). Trenér: Plíšek.

FK Ústí nad Labem - 1. FK Příbram 0:3 (0:2)
Branky: 40. Wágner, 44. Koukal, 90.+3 Papšys. Rozhodčí: Paták - Jiřík, Štěrba. ŽK: Vrtělka - Plašil, Tarczal, Papšys. Diváci: 458.

Ústí n.L.: Vorel - Stožický, Džuban, Valenta (63. Veverka), Dvořák - Doležal (46. Volek), Zachariáš (17. Lamešič), Vrtělka, Jindráček - Martykán - Krbeček. Trenér: Habanec.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek - Klesa, P. Pilík (81. T. Pilík), Tarczal, Pleško - Koukal (71. Papšys), Wágner (86. Huňa). Trenér: Kopač.

FK Baumit Jablonec - FC Baník Ostrava 3:3 (2:2)
Branky: 42. a 84. Lafata, 35. Piták - 2. Šenkeřík, 9. Fantiš, 58. Hušbauer.  Rozhodčí: Mikel - Gallo, Nádvorník. ŽK: Hušbauer, Šenkeřík, Zeher, Greguš, Buček (všichni Ostrava). Diváci: 2850.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík (71. Třešňák), Loučka, Piták (88. Drsek), Jarolím (81. Vaněk), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Ostrava: Buček - Řezník (6. Fantiš, 46. Zeher), Frydrych, Neves, Šmejkal - Marek, Lukeš, Greguš, Hušbauer - Šenkeřík (83. Gligorov), Kraut. Trenér: Marko.