11. září 2007 10:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Slavia? Příjemně překvapila

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Tomáš Sivok | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Sivok | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Jak vyzrát na důraz irských bojovníků? Existuje jednoduchý recept. Předvést na trávníku podobnou zarputilost a nasazení. To by mohl být úkol pro Tomáše Sivoka (23). Záložník Udine a bývalý kapitán Sparty proto možná zítra nezůstane jen na lavičce jako při sobotní výhře se San Marinem.

Věříte, že proti Irsku máte větší šanci dostat se do hry? 
To nevím. V San Marinu jsem s tím ani nepočítal. Pokud půjdeme do vedení a trenér bude potřebovat vyztužit sestavu, tak by na mě snad mohlo dojít.

Irský styl by vám mohl sedět...  
Pro mě je čest hrát za nároďák proti komukoliv. V nasazení nedělám rozdíly.

A když zůstanete opět mezi náhradníky? 
Pro mě je to čest být i tím hráčem na tribuně. Jsem ještě mladý, pokud se budu zlepšovat, tak šanci dostanu. V tom nevidím problém.

V klubu pravidelně nastupujete. Může to znamenat výhodu? 
Je to určitě lepší. Trenér sleduje, kdo je v jakém zápasovém zatížení. Třeba to může při nominaci sehrát nějakou roli.

V Udine jste si od začátku roku zvykl? 
Máme hodně mladý tým s věkovým průměrem 23 let. Chybí nám starší hráč, který by nás dokázal usměrnit. Každý se tam stará spíš sám o sebe. Že bychom si společně zašli na kafe, to neexistuje. Společně s Tomášem Zápotočným držíme partu, kterou nazýváme východní blok. Kromě nás ji tvoří krajánci z Ruska, Srbska a Slovinska.

Jak hodnotíte vstup do nového ročníku Serie A? 
Začali jsme dobře remízou na Interu. Trochu jsme létali v oblacích, každý nás hned viděl v Lize mistrů. Domácí porážkou 0:5 od Neapole jsme dostali pořádně za uši.

Když už zmiňujete Ligu mistrů, sledoval jste pozorně zápasy Sparty a Slavie v předkole této prestižní soutěže? 
Po vylosování bylo zřejmé, že Sparta s úspěchem proti Arsenalu moc počítat nemůže. Slavia je pro mě příjemné překvapení. I když měla o něco málo lehčího soupeře, její postup přes Ajax nikdo moc nečekal. Samozřejmě jim to přeju, i když jsem sparťan. Je to dobré nejen pro Slavii, ale pro celý český fotbal. Pokud vylepší koeficient, Sparta třeba příště nenarazí na tak těžkého soupeře.

Začínají si vaši spoluhráči v Itálii Slavie všímat? 
Zatím znali pochopitelně víc Spartu. Teď se vyptávají i na Slavii. Řekl jsem jim, že je to pro mě konkurenční tým. Něco jako AS Řím a Lazio Řím.

  • 1Diskuse