Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Slavia přehrála Teplice a posunula se na první místo před Baník

20:53
Teplice - Fotbalisté Slavie vyhráli v 6. ligovém kole v Teplicích 3:0 a na Stínadlech zopakovali stejně vysoké vítězství z konce minulého ročníku. Pražané rozhodli o svém triumfu už v prvním poločase, kdy se trefili Stanislav Tecl a Ondřej Kúdela. Po pauze přidal pojistku Jan Sýkora.

Ondřej Kúdela (15) překonává Tomáše Grigara foto: Ondřej BičištěMAFRA

Úřadující vicemistr napravil minulou porážku s Jabloncem, vyhrál pátý z šesti zápasů nejvyšší soutěže a minimálně do neděle se dostal do čela tabulky. Na první místo se může vrátit Plzeň, pokud bude bodovat s Mladou Boleslaví. Teplice prohrály potřetí za sebou, navíc bez vstřelené branky a jsou dvanácté.

Slavia v posledním kole minulé sezony v Teplicích jasně vyhrála a otěže zápasu měla pevně v rukou i od úvodu dnešního duelu. První šanci ještě Tecl v šesté minutě neproměnil, ale o osm minut později už otevřel skóre, když se prosadil hlavou po centru z levé strany od Bořila.

Pražané v první půli jasně dominovali a využívali nedůrazně hrající teplické obrany. Ve 22. minutě měl na noze druhý gól Tecl, ale jeho zakončení vykopl před brankovou čárou Jeřábek.

Ve 34. minutě Slavia opět udeřila po centru. Na Hušbauerův roh si naskočil Kúdela a hlavou zvýšil. Hostující stoper, který při zranění Deliho a nemoci Pokorného nastoupil poprvé v sezoně, dal svůj premiérový gól ve Slavii. V soutěžním utkání se trefil po dvou a půl letech.

Ondřej Kúdela (15) překonává Tomáše Grigara
Ondřej Kúdela překonává Tomáše Grigara a slaví s Janem Bořilem

Teplický brankář pak domácí ještě do přestávky zachránil do dalšího inkasovaného gólu, když vzápětí vyrazil Stochovu střelu a chvíli nato zasáhl i proti Coufalovi. Teplice bez nemocného útočníka Vaněčka za úvodní dějství brankáře Koláře, chytajícího 50. ligový duel, příliš neohrozily.

Severočeši se neprobrali ani po přestávce, kdy přišel na trávník čerstvý Moulis. Krátce poté, co teplický kouč Šmejkal v 59. minutě stáhl Ljevakoviče a posílil ofenzivu o Horu, skórovala Slavia potřetí. Po dalším Bořilově centru na zadní tyči sklepl Coufal míč pro nabíhajícího Sýkoru a ten v ideální pozici nezaváhal.

Vzápětí mohl snížit Červenka, ale jeho střelu zablokoval Ngadeu. Jinak červenobílí zbytek zápasu kontrolovali a kouč Trpišovský si mohl dovolit v závěru nasadit do premiéry v nejvyšší soutěži osmnáctiletého Valentu.

Slavia venku v lize posedmé za sebou neinkasovala a ideálně se naladila na příští kolo, v němž přivítá mistrovskou Plzeň. Teplice naopak nechtěně navázaly na minulou domácí porážku 0:4 se Spartou a na vlastním stadionu ve čtvrtém z posledních pěti utkání prohrály nejméně o tři góly.