Slavia porazila Slovácko a přiblížila udržení v lize

20:34
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie zlomili třízápasové čekání na vstřelený gól a v dohrávce 24. ligového kola porazili Slovácko 2:0. Domácí poslal v dnešním souboji sousedů v tabulce do vedení v desáté minutě Kaufman, hned po pauze přidal pojistku Jarolím. Slávisté se díky výhře přiblížili jistotě záchrany v nejvyšší soutěži, na první sestupovou příčku nyní mají devítibodový náskok. Slovácko prohrálo poprvé po třech zápasech a kleslo za svého soupeře na jedenácté místo.

Slavia (Kaufman). foto: ČTK

Složitá situace zadluženého klubu a spekulace o možném bojkotu příštího ligového kola s Plzní slávisty spíše vyhecovaly. I bez distancovaného kapitána Kisela od úvodu zatlačili Slovácko na jeho polovinu a záhy svůj silný nápor korunovali vedoucím gólem.

V deváté minutě ještě Čelůstkovu hlavičku i Kaufmanovu dorážku zlikvidoval Filipko, ale o chvíli později se už druhý jmenovaný domácí hráč prosadil.

Po centru ze strany se zavěsil do vzduchu a hlavou trefil horní roh hostující branky. Pro Kaufmana to byla druhá ligová branka v kariéře a vůbec první ve slávistickém dresu. Pražané navíc díky jeho přesné hlavičce zlomili 281 minut trvající čekání na vstřelený gól v lize.

Slávističtí fanoušci protestovali
Nabuzení domácí nevypustili jediný osobní souboj a po půlhodině si vytvořili další dvě slibné šance. Zkušeného Vlčka nejprve skvěle vychytal Filipko, který se vrátil mezi tyče po odpykání disciplinárního trestu, a ve 33. minutě neuspěl ani Janda. Z dobré pozice přestřelil.

V přestávce se slávističtí fanoušci přesunuli na východní tribunu a na protest proti současné krizi a nejasným vlastnickým poměrům v klubu připravili v průběhu druhého dějství velkou choreografii. Ještě před začátkem druhé půle k nim přišli domácí hráči a na znamení soudržnosti se chytili kolem ramen.

Do druhého poločasu pak vstoupili stejně odhodlaně jako do úvodního dějství a gólu se dočkali ještě dřív. Ve 48. minutě napřáhl z přímého kopu z necelých 25 metrů Jarolím a umístěnou střelou překvapil Filipka.

Slovácko se do první gólové šance dostalo až v 58. minutě. Švancara postupoval sám na Vaniaka, ale střelecké prokletí svého týmu na hřišti Slavie nezlomil. Celek z Uherského Hradiště nedal na půdě Pražanů v lize gól v šestém utkání po sobě. Jakoukoliv možnost na zdramatizování výsledku mu sebral červenou kartou v 87. minutě Hlúpik.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 10. Kaufman, 48. Jarolím. Rozhodčí: Adam - Chytil, Vysloužil. ŽK: Jarolím, Černý, Hubáček, Janda - J. Valenta, Fujerik, Hlúpik. ČK: 87. Hlúpik. Diváci: 5742.

Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý (90. Prošek), Jarolím, Janda (86. Milutinovič), Koreš - Vlček (63. Hora), Pospěch. Trenér: Petrouš.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Mezlík, Kubáň - Fujerik, V. Valenta (46. Ondřejka), Perůtka, J. Valenta (77. Nestorovski) - Volešák - Švancara (60. Hlúpik). Trenér: Soukup.