Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Slavia porazila před prázdným hledištěm Příbram 3:2

18:57aktualizováno  20:41
PRAHA - Fotbalisté Slavie porazili v dohrávce 28. kola první ligy Příbram 3:2. Pražané v zápase, který se hrál kvůli trestu za výtržnosti fanoušků v pohárovém duelu s Olomoucí před prázdným hledištěm, dvakrát vedli o dvě branky a mohli vyhrát větším rozdílem. Vítězný gól dal v 79. minutě Pospěch. Příbram ani na čtrnáctý pokus na hřišti Slavie nedokázala zvítězit a její náskok na patnácté Brno se snížil na pouhý bod.

Slavia - Příbram bez diváků. foto: ČTK

Liduprázdný stadion jako by slávistům vůbec nevadil. Na Příbram vlétli, od úvodu předváděli svůj typický kombinační fotbal a nikdo by se nemohl divit, kdyby po poločase vedli pětibrankovým rozdílem. Poprvé Pražané gólově udeřili už ve druhé minutě: Kisel po pěkné akci vysunul Koreše a ten sám před Hruškou chladnokrevně střelou k tyči otevřel skóre.

Příbram vůbec nevypadala jako tým bojující o záchranu. Bojácně čekala na vlastní polovině, přihlížela slávistickým kombinacích a ke Zlámalovi se dostala za úvodních 45 minut jen dvakrát.

Ani obrana hostům nefungovala dobře. V 16. minutě nejprve nepokrytý Černý mířil přízemním pokusem těsně vedle, vzápětí si za obranu znovu naběhl Koreš a Hrušku zachránila vzdálenější tyč. To už k hráčům doléhaly pokřiky necelých dvou stovek fanoušků, kteří se sešli před branami Synot Tip Arény a povzbuzovali domácí fotbalisty aspoň na dálku.

Slavia - Příbram bez diváků.

Další možnost zahodil Koreš ve 33. minutě. Po chybě příbramské obrany příliš váhal se zakončením, míč se pak ještě odrazil k Pospěchovi, ale toho skvěle vychytal Hruška. Středočeši si tak dlouho koledovali o druhý gól, až ho opravdu dostali. Dvě minuty před pauzou prodloužil Kaufmanův centr hlavou Jarolím a nabíhající Trubila málem protrhl síť.

Po přestávce mohl Příbram definitivně srazit do kolen Kisel, který postupoval sám na Hrušku, jenže místo přihrávky na volného spoluhráče poslal míč obloučkem lajdácky nad břevno. Vzápětí hostující brankář zneškodnil Čelůstkovu hlavičku a Pražany mohly neproměněné šance mrzet. V 56. minutě Středočeši nakrátko rozehráli roh, nikým nehlídaný Koukal doběhl až na do vápna a z ostrého úhlu propálil Zlámala.

Slávisté začali hrát profesorsky a o svůj náskok málem přišli. Wágnerovu radost z vyrovnání pokazil až zdvižený praporek pomezního sudího a Pleško o chvíli později ze slušné pozice přestřelil. Dramatický závěr ale odmítl obrovskou chybou hostující gólman. V 79. minutě vyběhl daleko z branky, nechal se obrat Kiselem, jenž zacentroval před branku a Pospěch v klidu doklepl do sítě. Po Wágnerově korigující trefě v závěru už hostům na vyrovnání čas nezbyl.

Gambrinus liga - 28. kolo:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:2 (2:0)
Branky: 2. Koreš, 43. Trubila, 79. Pospěch - 56. Koukal, 90. Wágner. Rozhodčí: Damková - Kordula, Handlíř. Bez karet. Hráno bez diváků.

FC Zbrojovka Brno - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)
Branky: 25. vlastní Šimič - 45.+1 Otepka z pen. Rozhodčí: Drábek - Slavík, Pospíšil. ŽK: Pejič, Střeštík, Došek - Vulin, Čirkin, Otepka. Diváci: 1826.