Slavia porazila Mladou Boleslav. Hradec padl se Slováckem

16:00
PRAHA - Fotbalisté Slavie Praha se ve 3. ligovém kole dočkali první výhry. V Edenu zdolali Mladou Boleslav 1:0 a ujali se vedení v neúplné tabulce. Tříbodový zisk jim zajistil čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem Stanislav Vlček.

Stanislav Vlček. foto: ČTK

Domácí kouč Karel Jarolím dnes postrádal vedle zraněné trojice Lukáš Jarolím, Hloušek, Naumov i slovenského záložníka Petera Grajciara, který je na odchodu. Zájem o jeho služby má nováček turecké ligy Konyaspor a jednání jsou téměř u konce. Ani hosté nebyli kompletní - Kúdela, Kysela a Zahustel jsou zranění.

Ani příjemné letní počasí neobměkčilo slávistické fanoušky a ti nejvěrnější z "kotle" nadále pokračují v bojkotu kvůli tomu, že se do Edenu přestěhovali i Bohemians 1905. O moc však nepřišli, týmy příliš hezkého fotbalu nepředvedly.

Úvod plný nepřesností
Souboj sice začal ve svižném tempu, ale hře chyběla přesnost a přesná kombinace. Slavia byla aktivnější, hostům však stačilo pozorně bránit. Snaha domácích končila již na hranici mladoboleslavské šestnáctky.

První střelu na branku vyslal až ve 27. minutě obránce Čelůstka po centru Trappa, ale z dobré pozice vystřelil slabě a brankář Miller míč chytil.

Slavia - Jablonec (zklamání slávistů Šenkeříka, vlevo, a Grajcara).

Hostující gólman si snadno poradil i s ranou Milana Černého z hranice velkého vápna. Neuspěl ani Hora, jemuž v poslední moment zblokoval střelu Rolko. Na druhé straně Mendy uvolnil Chramostu, ale rodící se nebezpečí odvrátil Hubáček.

Domácí nevyžili ani šanci těsně před přestávkou. Po centru Jaroslava Černého se míč dostal k volnému Čelůstkovi, jenž z deseti metrů poslal míč nad břevno.

Nezáživný fotbal pokračoval i po přestávce. V 55. minutě domácím zatrnulo: po centru Opiely volný Chramosta hlavičkou netrefil branku a v 72. minutě stejný hráč selhal ve stoprocentní šanci. Sám před Vaniakem vypálil těsně vedle. Mezitím vybídl Jaroslav Černý ke skórování střídajícího Vlčka, který sice vypálil bez přípravy, ale hodně nepřesně.

Rozhodl střídající Vlček
Slávisty z trápení vysvobodil Vlček. Čtvrt hodiny před koncem si naběhl na Kiselův přímý kop a hlavou překonal boleslavského brankáře. Výhru mohl Vlček pojistit čtyři minuty před koncem, kdy se uvolnil přes svého strážce, ale pak přestřelil. Ještě v poslední minutě "spálili" domácí dvě jasné šance: po střele Milana Černého míč vykopl v pádu Miller a Kisel vypálil vedle.

Slavia - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 75. Vlček. Rozhodčí: Drábek - Košec, Peřina. ŽK: J. Černý, Ragued, Koubský - Sylvestre. Diváci: 4259.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Trapp, Hubáček - J. Černý (83. Belaid), Ragued, Kisel, Janda (59. Vlček) - Hora (72. Zákostelský), M. Černý. Trenér: K. Jarolím.
Mladá Boleslav: Miller - Brunclík, Johana, Rolko, Fabián - Kalina, Mendy (79. Bulut), Sylvestre, Opiela, Sedláček (59. Táborský) - Chramosta (72. Kulič). Trenér: Stanner.

SLOVÁCKO - HRADEC KRÁLOVÉ
Fotbalisté Slovácka porazili v utkání 3. ligového kola Hradec Králové 2:1 a připravili mu první prohru po návratu do nejvyšší soutěže. Tým z Uherského Hradiště po vlastním gólu hostujícího Karala a pěkné trefě Ondřejky z přelomu obou poločasů dlouho udával tempo zápasu, ale po snižující brance z kopačky Dvořáka se v závěru obával o výsledek. Závěrečná snaha "votroků" však k vyrovnání nevedla a Slovácko tak po druhé výhře v sezoně nejméně do neděle povede tabulku.

Domácí trenér Miroslav Soukup musel těsně před zápasem udělat změnu v sestavě, protože při rozcvičení se zranil Lukáš Kubáň. Na pravém kraji zálohy si tak připsal ligovou premiéru Petr Reinberk.

Hradec nepřijel bránit a nepříjemně kousal
Slovácko se dostalo do první vážné příležitosti hned v úvodní minutě zápasu, kdy nebezpečně pálil Lukáš Fujerik, hosté ale odvrátili míč do autu. Hradec ale nepřijel do Uherského Hradiště bránit a o dvě minuty později na brankáře Miroslava Filipka pálil neúspěšně Roman Fischer.

Obě akce předznamenaly útočný styl, který po celý první poločas předváděly oba týmy. Nebezpečnější bylo Slovácko, ale Václav Ondřejka po centru Petra Švancary mezi tyče nemířil. Branku přinesla až nenápadná akce Fujerika, jehož přihrávku tečoval Švancara, a to stačilo k tomu, aby si Vlastimil Karal místo odkopu dal vlastní gól.

Také po přestávce pokračovalo Slovácko v aktivním fotbalu a po pěti minutách domácí zdvojnásobili vedení. Valenta zatáhl míč do otevřené obrany, přihrál Švancarovi a jeho centr poslal Ondřejka z voleje přesně k tyči.

"Votroci" stihli pouze snížit
Hradec sice bojoval, ale narážel na připravenou obranu domácích, kteří navíc aktivní hrou drželi míč na soupeřově polovině. K obratu proto hosté zaveleli až čtvrt hodiny před koncem, kdy si na centr z rohového kopu naskočil Pavel Dvořák a zápas zdramatizoval.

Slovácko se najednou dostalo pod tlak a muselo odvracet útoky Hradce.

Skvělým zákrokem k tomu pomohl i Filipko, když konečky prstů vytáhl Dvořákovu hlavičku. Hosté se však navzdory převaze až do konce utkání podruhé gólové neprosadili a museli se smířit s první porážkou.

Slovácko - Hradec Králové 2:1 (1:0)

Branky: 43. vlastní Karal, 50. Ondřejka - 75. Dvořák. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Marek. ŽK: Kordula - Lindr. Diváci: 6302.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Košút, Kuncl - Kordula, V. Valenta, Volešák, Fujerik (77. J. Valenta) - Švancara (84. Hlůpik), Ondřejka (90. Szmek). Trenér: Soukup.
Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun (56. Kasálek), Karal - Kocourek, Poděbradský (61. Dvořák), Hochmeister, Fischer, Rezek (79. Tomašák) - Pilař, Černý. Trenér: Kotal.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...