Slavia si extraligu zahraje i za rok. Zachránila se

21:10
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie v 9. kole skupiny o udržení v extralize porazili poslední Mladou Boleslav 3:0 a definitivně se zachránili. Čistým kontem k tomu přispěl brankář Dominik Furch. Mladá Boleslav naopak ztrácí tři kola před koncem na třináctý Litvínov už šest bodů a má blízko k baráži.

Hráči Slavie se radují z gólu foto: ČTK

Začátek utkání měl poněkud vlažnější tempo a diváci si museli na první větší šanci počkat až čtvrté minuty, kdy Vondrka prověřil hostujícího brankáře Hübla dvěma nebezpečnými pokusy. Mladoboleslavští se poprvé osmělili o pár chvil později, když Bahenský našel volného Nouzu, jenž v dobré pozici přestřelil branku Pražanů.

Pozápasové ohlasy

Jiří Čelanský (Slavia): "Jsme rádi za dnešní výhru. Teď to z nás definitivně spadlo, protože jsme zachránili extraligu. Myslím, že dneska jsme předvedli dobrý výkon. Hlavně obrana byla dneska hodně precizní a hosty jsme v podstatě k ničemu nepustili."

Petr Novák (Mladá Boleslav): "Nám se dnes zápas hodnotí opět špatně. V posledních dvou utkáních jsme vstřelili jednu jedinou branku a s tím se těžko pomyšlí na úspěch. Slavia nás celý zápas v podstatě k ničemu nepustila, navíc dokázala využít naše chyby a zaslouženě tak dokráčela k vítězství."

Slávisté poté měli výhodu první přesilové hry a dokázali si vypracovat územní tlak, ale Kadlec a po něm ani Micka z dorážky nedokázali vyzrát na připraveného Hübla. V půlce první třetiny bylo utkání na pár minut přerušeno a doktoři museli zasáhnout v domácím kotli při zdravotních problémech jednoho ze slávistických příznivců. Potom závěru úvodního dějství si slibné šance vypracovali Sklenář a Jaškin, ale ani jeden z nedokázal dostat Slavii do vedení.

Domácí do druhého dějství vstoupili úplně v jiném tempu než do toho prvního a od hned od začátku si vytvořili velký tlak. Šulc a po něm ani Jaškin však nemířili přesně. Diváci se první branky dočkali těsně po přehoupnutí utkání do druhé poloviny. Krejčík si v přesilovce prohodil bránícího útočníka, vystřelil a Hertl pohotovou dorážkou nedal ležícímu Hüblovi šanci.

Hosté mohli kontrovat hned vzápětí, ale Pabiška v samostatném úniku bekhendovou kličkou nepřekonal Furcha. Slavisté do přestávky mohli přidat ještě jednu branku, ale Jaškina z před brankového prostoru skvěle vychytal hostující brankář.

Mladoboleslavští na začátku třetího dějství měli příležitost dvou přesilovek v krátkém časovém sledu za sebou, ale domácí obrana i přes velký tlak hostů odolala. Ve 45. minutě se domácí prosadili podruhé, když se Jaškin proháčkoval až mezi kruhy a skrytou střelou překonal Hübla.

O tři minuty později vzal naději hostům na zvrat utkání Jelínek, jenž v oslabení ujel boleslavské obraně a střelou mezi Hüblovy nohy přidal třetí branku domácích. Pražané si v závěrečných minutách hlídali vypracovaný náskok a nedali Bruslařskému klubu šanci na zkorigování výsledku.

VÝSLEDKY ZÁPASŮ O ZÁCHRANU

1. HC Slavia Praha 61 20 7 8 26 162:176 82
2. HC Energie Karlovy Vary 61 21 5 7 28 169:185 80
3. HC Verva Litvínov 61 18 10 4 29 165:200 78
4. BK Mladá Boleslav 61 19 5 5 32 146:188 72

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
31. T. Hertl (Krejčík, P. Jelínek), 46. Jaškin (Micka), 48. P. Jelínek (Sklenář). Rozhodčí: Minář, Pešina - Gebauer, Lederer.

Vyloučení: 6:6, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3123.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:2, 0:0, 5:1)
19. Hujsa (Stříteský, Kubát), 48. F. Lukeš (V. Hübl, Majdan), 56. Hujsa (Šlégr, Kousalík), 56. V. Hübl (F. Lukeš, Trávníček), 58. Trávníček (Hujsa, Šlégr), 60. V. Hübl (F. Lukeš) - 8. Pech (Zaťovič), 17. Kumstát (Zaťovič, Pech), 50. T. Sýkora (Skladaný, Koblasa).

Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3050.