Slavia pomohla Plzni. Sešívaní pouze remizovali se Slováckem a obhajoba se vzdaluje

17:10
PRAHA - Fotbalisté Slavie ve 26. kole první ligy doma jen remizovali se Slováckem 0:0 a na druhém místě tabulky mají ztrátu devíti bodů na vedoucí Plzeň. Viktorii tak stačí za týden právě v Edenu uhrát alespoň remízu a bude slavit titul. Slavia hrála bez branek podruhé za sebou, Slovácko bodovalo počtvrté v řadě a už 443 minut neinkasovalo.

Jakub Jugas ze Slavie a Tomáš Zajíc ze Slovácka v souboji o míč. foto: ČTK

Slavia se sice od začátku snažila vytvořit si převahu, ale potýkala se s nepřesností. Slovácko tak mělo často možnost na zajímavé brejky, ale i jeho hráči neřešili útočné akce dobře. Petrovi v dobré šanci utekl míč a Navrátil pálil vysoko nad.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 0:0

(26. kolo první fotbalové ligy)

Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Dresler. ŽK: Danny, Souček - Divíšek, Navrátil, Daníček. Diváci: 13.118.

Slavia: Kolář - Bořil, Jugas, Deli (31. Ngadeu), Flo - Souček - Stoch, Danny, Bucha (62. Hušbauer), Zmrhal (68. Škoda) - Necid. Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča - Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek - Daníček - Navrátil, Havlík (20. Machalík), Sadílek, Petr (55. Zajíc) - Kubala (82. Hofmann). Trenér: Kordula.

Domácí zahrozili v deváté minutě, ale Necidova tečovaná střela skončila těsně vedle. Nebezpečné byly i dvě standardní situace Stocha, který nejprve dobře centroval a poté to zkoušel z dálky sám, rozvlnil však jen boční síť.

Už před utkáním měla Slavia kvůli velké marodce problém se skládáním sestavy a poprvé od prvního jarního kola naskočil v základu Bucha, po půl hodině se navíc opět zranil navrátilec do sestavy Deli. Kvůli problému se stehenním svalem ho musel vystřídat Ngadeu.

Největší šanci měla Slavie v závěru poločasu, kdy Necid nepustil k míči brankáře Heču a Souček mohl hlavičkovat do odkryté branky, jenže za svého gólmana zaskočil Břečka a na brankové čáře vyhlavičkoval míč do bezpečí.

Slovácko nadále ukazovalo, proč mu v posledních zápasech dobře funguje obrana a domácí se těžko prosazovali. Naopak hostující Krejčí se po standardní situaci dostal do dobré pozice, ale hlavičkoval vedle.

DALŠÍ VÝSLEDKY 26. KOLA

• FK Teplice - Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Branky: 7. Kučera - 1. Zahradníček, 79. Plšek. Rozhodčí: Nenadál - Paták, Hock. ŽK: Jeřábek (Teplice). Diváci: 4381.

Teplice: Diviš - Krob, Král, Jeřábek, Vondrášek - Rezek (70. Trubač), Kučera, Žitný, Ljevakovič, Hora (81. Díaz) - Červenka. Trenér: Šmejkal.

Olomouc: Buchta - Vepřek, Jemelka, Radakovič, Hála - Zahradníček (84. Moulis), Houska, Plšek, Texl, Falta (74. Manzia) - Řezníček (90. Polom). Trenér: Onofrej.

• Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branka: 2. Ekpai - 90.+3 Martin Hašek ml.. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Flimmel. ŽK: Šmíd (Bohemians). Diváci: 3852.

Zlín: Zlámal - Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák - Jiráček, Traoré - Ekpai (86. Džafič), Mehanovič, Holzer - Vukadinovič (77. Železník). Trenér: Petržela.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Kocič (36. Jindřišek) - Záviška (60. Reiter), Švec, Martin Hašek ml, Vaníček - Tetteh, Nečas (74. Mašek). Trenér: Martin Hašek st.

• FK Jablonec - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 16. Doležal, 86. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Hájek. ŽK: Hübschman, Považanec - Ševčík, Malinský. Diváci: 5426.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman (78. Chramosta) - Masopust, Považanec, Trávník (90. Piroch), Jovovič (81. Diviš) - Doležal. Trenér: Rada.

Liberec: Hladký - Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr - Wiesner (66. Malinský), Folprecht, Breite, Potočný (61. Bosančič) - Ševčík - Da Silva (82. Köstl). Trenér: Holoubek.

Na posledních 20 minut přešla Slavia na hru na dva hroty Necida a Škodu a zamkla Slovácko na jeho polovině. Střídající Hušbauer trefil tyč, Stoch pálil mimo. Hušbauera poté vychytal Heča a Stochův přímý kop proletěl jen kolem tyče. Slovácko se ale už ubránilo a má náskok tří bodů na pásmo sestupu.

Olomouc dobyla Teplice a utíká Spartě

Fotbalisté Olomouce dokázali jako první v ligové sezoně vyhrát v Teplicích a po dnešním vítězství 2:1 mají na třetím místě tabulky náskok pěti bodů před čtvrtou Spartou a šesti před pátým Libercem, který je mimo pohárové příčky. Vítězství Sigmě zajistili Tomáš Zahradníček s Jakubem Plškem, za domácí v první půli vyrovnal Tomáš Kučera.

Tepličtí nastoupili bez vykartovaného nejlepšího střelce Vaněčka, kterého v útoku nahradil Červenka. Kompletní nebyla ani Olomouc, protože kvůli červené kartě chyběl klíčový záložník Kalvach, navíc na lavičce nebyl po vykázání na tribunu v předchozím duelu s Jabloncem ani trenér Jílek.

Sigma vstoupila do utkání skvěle a už po 47 sekundách se ujala vedení - Zahradníček dostal míč za obranu a z úhlu prostřelil brankáře Diviše. Za nejrychlejším gólem české ligy, který dal v roce 2006 po jedenácti vteřinách Lustrinelli ze Sparty, zaostal olomoucký záložník o 36 sekund.

Vedení však hostům příliš dlouho nevydrželo, protože v sedmé minutě po zblokované střele Žitného vyrovnal z dorážky Kučera. Olomouci poté mohl vrátit náskok Texl, toho však vychytal gólman Diviš. Na druhé straně Kučerovu střelu zneškodnil brankář Buchta.

Severočeši ve druhém poločase soupeře zatlačili a dlouho mu nedovolili vystřelit, ale Olomouc se přesto ujala vedení. Zahradníček v 79. minutě našel z přímého kopu Plška, který se prosadil hlavou. Sigma ještě v závěru trefila tyč, ale i tak ukončila teplickou domácí sérii neporazitelnosti, která trvala 12 zápasů.