Slavia po šesti letech vybojovala vítězství v Plzni, po trefě Hušbauera vede ligu už o devět bodů

Josef Hušbauer se raduje z branky do sítě Plzně. foto: ČTK

Plzeň - Fotbalisté vedoucí Slavie ve šlágru 14. kola první ligy zvítězili na stadionu druhé Plzně 1:0 a udělali velký krok k obhajobě mistrovského titulu. Pražané si na západočeského rivala v tabulce vytvořili už devítibodový náskok.
  16:55aktualizováno  19:11

Vyhrocený zápas rozhodl v nastavení prvního poločasu Josef Hušbauer. Díky němu Pražané v nejvyšší soutěži venku porazili Viktorii poprvé od května 2013 a ve Štruncových sadech uspěli po sérii pěti porážek.

Slavia, která ve středu podlehla 1:2 slavné Barceloně ve skupině Ligy mistrů, v domácí soutěži neprohrála podvacáté za sebou. Plzeň na svém stadionu nebodovala teprve podruhé z posledních 30 ligových zápasů.

Fanoušci Slavie zaplnili svůj sektor až současně s úvodním hvizdem, protože údajně čekali na propuštění kolegy, jenž byl zadržen policií. Chuligáni při svém nástupu používali pyrotechniku, kvůli kouři z dýmovnic byl dokonce zápas na chvilku přerušený.

Utkání plzeň-slavia si prohlédněte v online reportáži zde

Plzeň bez zraněného záložníka Kopice začala aktivněji a favorita zatlačila. Kolář vyrazil Kalvachovu střelu a následně velké vášně vzbudil souboj hostujícího brankáře s obráncem Řezníkem, po kterém Kolář zůstal ležet na hřišti. V desáté minutě si domácí vytvořili první velkou příležitost. Hloušek před brankou našel volného Kayambu, ale ten z voleje přestřelil.

Úvodní tlak Viktorie polevil, slávisté se začali víc dostávat do hry a v závěru první půle i do šancí. Ve 43. minutě Hruška neobratně vyrazil Ševčíkovu ránu na roh, z něhož zakončoval Souček, ale domácí gólman míč vytáhnul nad břevno.

Josef Hušbauer se raduje z branky do sítě Plzně.
Radost Slavie z branky v Plzni.

Na konci pětiminutového nastavení Slavia otevřela skóre. Hruška sice reflexivně vyrazil Součkovu hlavičku, ale míč ve skrumáži neudržel a dorážející Hušbauer ho zblízka napálil do branky. Regulérnost gólu ještě potvrdil videorozhodčí.

Bojovný zápas plný soubojů pokračoval i po změně stran. Po půl hodině hry se zranil stoper Pražanů Hovorka, kterého vystřídal Frydrych. V první půli musel nuceně ze hřiště také domácí bek Řezník.

V 63. minutě zajímavou možnost neproměnil Kayamba a opět zamířil vedle, jinak však diváci na vyprodaném stadionu moc pohledných akcí neviděli. Rozhodčí Franěk dohromady rozdal deset žlutých karet, z toho jednu pro slávistického kouče Trpišovského.

V závěru se ještě Plzeňští nadechli k náporu. Limberský však zamířil jen do boční sítě a Brabec v ještě vyloženější šanci trefil nohu Frydrycha. Na druhé straně Hruška vychytal Olayinku. Souboj Plzně se Slavií tak poprvé po 11 ligových zápasech nevyhrál domácí tým.