Slavia otočila ztracený zápas s Libercem a postoupila do semifinále

17:35aktualizováno  22:04
LIBEREC/PRAHA - Hokejová extraliga zná kompletní semifinálové složení. Poslední postupujícím týmem se stal ve středu tým Slavie, který v závěrečné desetiminutovce srovnal nepříznivý vývoj zápasu v Liberci z 3:1 na 3:3 a v prodloužení proměnil svou jedinou šanci. Vítěznou trefu zaznamenal Tomáš Svoboda.

Liberec - Slavia (šťastní hokejisté Slavie) foto: ČTK

Ve čtvrtfinále se hokejisté Slavie střetnou s vítězem základní části, s hokejisty Třince. Druhou dvojici semifinálovou dvojici tvoří Vítkovice a Pardubice.

Na první gól tak čekala liberecká arena až do poloviny 18. minuty. V ní nejprve domácí fanoušci trnuli, když se slávisté nastěhovali poprvé na delší čas před Vošvrdovu klec, ale několik slibných pozic k vedoucímu gólu nedotáhli. Vzápětí se hra přelila na druhou stranu, Ondřejův bekhendový pokus ještě Kopřiva vyrazil, ale pouze před sebe, kde číhal Urban a svou první trefou v extraligovém play off otevřel skóre.

Pozápasové ohlasy

Jiří Kalous (trenér Liberce):
"Pro nás je to obrovské zklamání. Utkání jsme nezvládli tak, jak jsme měli, přestože jsme ho měli dobře rozehrané.  Bohužel pro nás to ale rozhodlo celou sérii v náš neprospěch a jsme velmi zklamaní. Blahopřeji Slavii k postupu."

Jiří Čelanský (asistent trenéra Slavie):
"Myslím, že z naší strany jsme si nemohli nic jiného přát než sedmý zápas s takovým výsledkem, který byl. Když zhodnotím celou sérii, tak my jsme věděli, že to bude hodně vyrovnané, na Liberec jsme si věřili a je to pro nás samozřejmě veliký úspěch."

Velmi podobné okolnosti předcházely i druhému gólu Bílých Tygrů. Ve 25. minutě nedokázali Pražané potrestat velké zaváhání domácích v hloubi obranného pásma a už chvilku nato o to více litovali. Nejprve mohl volně ležící kotouč v Kopřivově brankovišti dorážet do prázdné klece Hunkes, čemuž sice ještě zabránil faul slávistů, jenže domácí se šesti bruslaři v poli pokračovali v tlaku a Nedvěd střelou bez přípravy zvýšil.

Slavia se ovšem dočkala snížení hned zkraje třetího dějství, kdy využil přesilovku Pospíšil a zdálo se, že klíčová bitva dostane nový náboj. Už ve 45. minutě ale přidal třetí gól Liberce z otočky Kudrna a Severočechy tak znovu uklidnil. Vzápětí mohl přidat razítko na postup Klimenta, vynikající zákrok Kopřivy ovšem udržel Slavii v alespoň malé naději na zvrat.

Ve 49. minutě hráli Pražané 15 sekund v početní výhodě čtyři na tři, velká možnost přišla ale až v nadcházející klasické přesilovce, kdy stoprocentní šanci Čermáka při dorážce z bezprostřední blízkosti vychytal Vošvrda. Na druhé straně mohl rozhodnout Vak, ale Kopřiva vytěsnil jeho ránu ramenem.

Když už se zdálo, že Pražané budou jen těžko hledat sílu na zvrat, vlil jim v 56. minutě nový optimismus do žil Sklenář. Domácí viditelně znervózněli, což 66 sekund před vypršením základní hrací doby potrestal Svoboda a poslal tak duel do prodloužení.

V jeho úvodu měl nejprve dvě obrovské možnosti Vantuch, jenže neuspěl a stejně se i přes velký tlak a dvě přesilovky vedlo jeho spoluhráčům, jimž statečně čelil bezchybný Kopřiva. Slavia se dostala do své prakticky první možnosti na začátku 74. minuty a díky Svobodovi hned rozhodla o svém postupu.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Urban (Vantuch, Ondřej), 26. P. Nedvěd (Špaček, Hunkes), 45. Kudrna (P. Nedvěd) - 42. Pospíšil (Krenželok, P. Jelínek), 56. Sklenář (Vondrka, Žižka), 59. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 74. T. Svoboda (M. Čermák).

Rozhodčí: Šindler, Ország (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4. Postupuje Slavia

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Štich, Derner, Hunkes, Trončinský, Holub, Moravec, Ulrych - Bartovič, P. Nedvěd, Podkonický - Kudrna, Vak, M. Hořava - Klimenta, Víšek, Špaček - Vantuch, Urban, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Pospíšil, Endál, M. Čermák - od 36. navíc Jaškin. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.