Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Slavia nezvládla utkání s Brnem a v závěru přišla o výhru. Hejkal končí po prohře Teplic se Spartou

Jakub Šural se trefuje do sítě Slavie. foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha/Teplice - Fotbalisté pražské Sparty v 9. kole první ligy zvítězili v Teplicích 1:0 a v nejvyšší soutěži uspěli po dvou porážkách za sebou. Zápas rozhodl v 65. minutě Lukáš Juliš. Druhý tým tabulky ztrácí bod na vedoucí Slavii, ale úřadující mistři mají k dobru dnešní zápas s nováčkem Brnem. Patnáctí Severočeši prohráli počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi ligových utkání.
  18:03aktualizováno  22:00

Hejkal dostal od vedení klubu ultimátum získat v ligových zápasech s Bohemians 1905 a dalším pražským soupeřem Spartou minimálně tři body, ale teplický tým oba zápasy prohrál. „Skláři“ v aktuálním ročníku z devíti kol pouze dvakrát zvítězili a utrpěli hned sedm porážek.

„Mám tady zítra sraz s vedením, ale musíme se k tomu postavit jako chlapi. Vedení mi dalo jasné ultimátum, já ho nesplnil. Samozřejmě je to konec Hejkala v Teplicích,“ řekl padesátiletý trenér na on-line tiskové konferenci.

Sparta povzbuzena čtvrteční výhrou 4:1 nad Celticem Glasgow ve skupině Evropské ligy mohla jít do vedení už v první minutě, ale nejlepší ligový střelec Juliš trefil tyčku. O chvíli později Vindheim po další Karlssonově přihrávce z ideální pozici vypálil nad břevno.

Hosté měli nadále převahu, i když jejich tlak nebyl tak silný jako v úvodu. Aktivní Karlsson po půl hodině hry tváří v tvář nepropálil teplického gólmana Němečka, který chytal teprve druhý ligový zápas v kariéře. Před pauzou ještě sparťan Krejčí mladší hlavičkoval nad branku.

Jakub Šural se trefuje do sítě Slavie.
Fotbalisté Slavie oslavují branku.

Na začátku druhého poločasu Juliš v další dobré příležitosti nepřekonal Němečka. V 65. minutě už se však Letenští dočkali. Kapitán Dočkal ideálně našel Juliše a ten si střelou do odkryté branky připsal sedmý gól v ligové sezoně. Tepličtí mohli vyrovnat ze své největší šance v 87. minutě, ale Žitný zblízka z otočky vypálil nad břevno.

Slavia ztratila body s Brnem

Červenobílí vedou tabulku už jen o dva body před druhou Spartou, na jejímž hřišti se představí za týden v derby. Slávisté se zároveň nedokázali vítězně naladit na čtvrteční utkání Evropské ligy s Beer Ševou. Brněnský nováček tři kola za sebou neprohrál a má jednobodový náskok na poslední Příbram.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému zápasu Evropské ligy v Nice hned sedm změn v základní sestavě a poprvé od začátku nasadil teprve sedmnáctiletého Juráska.

„Pro nás je to samozřejmě ztráta. Výhru nás stál první poločas a neproměněné šance v druhém, kdy jsme šli třikrát sami na bránu. Že jsme ztratili body s oběma nováčky, je spíš náhoda. Společné je to, že tam vždy byla branka soupeře po naší chybě,“ řekl při on-line tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Hosté nastoupili proti velkému favoritovi odvážně a nečekaně měli první gólovou šanci. Po Oscarově chybě se dostal do brejku Fousek, natlačil se až před Koláře a trefil tyč.

Domácí sice podle očekávání více mnohem více drželi míč, ale do šancí se v první půli dostávali těžce. Naopak ve 20. minutě znovu zahrozili Brněnští, po Karafiátově chybě vystřelil z hranice vápna kousek vedle Sedlák. Slávisté měli úvodní gólovou šanci až v 26. minutě, kdy se Jurásek protáhl až před branku, ale Flodera nepropálil.

Trpišovský v poločase hned třikrát střídal a poslal na trávník Holeše, Olayinku a Masopusta. Otevřít skóre ale favorit dokázal až krátce po příchodu dalšího čerstvého hráče Simy. V 65. minutě se ještě po jeho přihrávce nedokázal prosadit Olayinka, který zblízka trefil Flodera.

O tři minuty později už Sima poslal Slavii do vedení, když hlavou prodloužil do sítě hlavičku od Masopusta. Devatenáctiletý Senegalec dal gól ve čtvrtém z posledních pěti soutěžních zápasů.

Poté mohl dvakrát zvýšit Musa. V 72. minutě ale poslal míč podél Flodera těsně vedle a poté napálil hostujícího brankáře. Zdálo se, že slávisté náskok v klidu kontrolují, ale závěr nezvládli. Proti Štepanovskému ještě zasáhl Kolář, ale z následného rohu po Dreksově prodloužení už na zadní tyči srovnal Šural. Dal svůj první ligový gól v kariéře.