Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

První zádrhel v cestě za Evropou: Slavia pouze remizovala v Jihlavě

20:15aktualizováno  22:06
PRAHA - Fotbalisté Slavie remizovali v předehrávce 18. ligového kola v Jihlavě vinou špatné koncovky bez branek. Posílený pražský celek tak nenavázal na výhru z úvodního jarního kola nad Brnem a na čtvrtém místě neúplné tabulky ztrácí dva body na třetí Mladou Boleslav. Ve večerním duelu vyhrála vedoucí Plzeň 1:0 brankou Daniela Koláře nad Teplicemi.

Na Vysočině to byl hlavně boj. foto: ČTK

Vysočina doma se Slavií počtvrté za sebou neprohrála a posunula se mimo sestupové příčky na čtrnáctou pozici o bod před Olomouc.

18. kolo první fotbalové ligy

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Šulek, Kryštůfek, Nerad, Urdinov - Mikula, Bílek. Diváci: 4290.

Jihlava: Rakovan - Vaculík, Kryštůfek, Šourek, Mišůn (36. Urdinov) - Kučera, Hronek - Nerad (60. Fulnek), Šulek, Bazal (72. Dvořák) - Voltr. Trenér: Hipp.

Slavia: Berkovec - Bořil (75. Mikula), Bílek, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič (46. Mihalík), Hušbauer, Zmrhal - Škoda, Mešanovič (67. Železník). Trenér: Uhrin.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 5. Kolář. Rozhodčí: Marek - Pilný, Pochylý. ŽK: Soungole, Kukec (oba Teplice). Diváci: 10.068.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Baránek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (76. Petržela), Kolář (90. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (69. Krmenčík). Trenér: Krejčí.

Teplice: Chudý - Vondrášek, Jeřábek, Ciskaridze, Krob - Soungole (78. Táborský), Kodeš - Kukec (83. Gregáň), Vachoušek, Fillo - Vaněček (66. Kapolongo). Trenér: Vavruška.

Kouč Jihlavy Michal Hipp, který dříve hrával za Slavii, se v domácí soutěžní premiéře na lavičce Vysočiny musel obejít bez v minulém kole vyloučených Krejčího s Kukolem a také zraněného brankáře Hanuše. Místo něj mezi tyčemi nastoupil bývalý gólman vršovického celku Rakovan a už v druhé minutě musel vyrazit Hušbauerovu střelu.

Do sestavy Pražanů se vrátil uzdravený kanonýr Škoda a právě on měl první velkou šanci. Ve dvanácté minutě ho na hranici vápna našel Zmrhal, ale nejlepší slávistický střelec mířil vysoko nad branku.

Po čtvrthodině mohli jít do vedení domácí. Hronek se ocitl sám před Berkovcem, ještě vrátil míč před branku, kde jej ale do sítě nedokázal propasírovat Voltr, který v Jihlavě hostuje z Edenu. Stejně se po závaru o chvíli později vedlo i Šulkovi. Na druhé straně pálil ze strany nad hostující Zmrhal.

Speciální zápas hrál také Mešanovič, který v zimě přestoupil do Slavie právě z Jihlavy. Bosenský útočník mohl po půlhodině otevřít skóre, jenže v obrovské šanci sám na malém vápně zamířil těsně vedle.

Hosté diktovali tempo hry a ve 33. minutě měli další velkou možnost, jenže Vukadinovič po Mešanovičově přihrávce přestřelil branku. Stejný hráč pak před přestávkou hlavičkoval jen do boční sítě.

Synot liga: Jihlava vs. Slavia, kouč hostí Dušan Uhrin starší.
Synot liga: Jihlava vs. Slavia, kouč domácích Michal Hipp.

Po pauze Mešanovič neproměnil další šanci, když zpoza vápna trefil pouze tyč. Jihlava zpočátku druhé půle prakticky rezignovala na hru dopředu, ale Pražané už se do tolika možností nedostávali. V závěru utkání dokonce působila Vysočina aktivněji, ale neprosadil se ani Šulek, který po přímém kopu na hranici penalty promáchl.