Slavia nedokázala doma porazit Bohemku. Zlín ztrácí na vedoucí Plzeň už jen bod

16:55aktualizováno  22:09
ZLÍN/PRAHA - Vršovické derby mezi fotbalisty Slavie a Bohemians 1905 skončilo počtvrté za sebou remízou. Skóre zápasu 13. ligového kola otevřel v Edenu ve čtvrté minutě hostující Michal Šmíd, ale hned za devět minut srovnal Milan Škoda. Červenobílí pak měli převahu, trefili tyč, ale vítězný gól nedali.

Střelci obou branek - Milan Škoda za Slavii a Michal Šmíd. foto:  Michal Šula, MAFRA

Jihlava si senzačně poradila s Mladou Boleslaví a poprvé v sezoně vyhrála

Slávisté sice udrželi neporazitelnost pod koučem Jaroslavem Šilhavým, ale podruhé za sebou jen remizovali a nevyužili šanci poskočit na druhé místo tabulky. Na třetí příčce ztrácejí na druhý Zlín dva body. Bohemians neprohráli se Slavií v lize popáté za sebou a jsou šestí.

Vršovické derby se od úvodu hrálo ve velkém tempu. Hosté zaskočili Slavii úvodním náporem a hned ve čtvrté minutě překvapivě otevřeli skóre.

Domácí prohráli po nákopu do vápna několik soubojů, Maškovu střelu ještě vyrazil gólman Pavlenka, ale na Šmídovu dorážku do prázdné branky už nemohl zareagovat. Odchovanec Slavie se v lize trefil posedmé v kariéře.

Hosté pokračovali v aktivitě a Lutsovu střelu z dálky v osmé minutě přizvedl Pavlenka na roh. Za pět však bylo srovnáno. Škoda si zpracoval dlouhý nákop od Zmrhala, obtočil se kolem Krcha a střelou k tyči zpoza vápna překonal brankáře Budinského.

Výsledky 13. kola:

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)
Branky:
29. Harba, 64. Štípek - 70. Škoda. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Peřina. ŽK: Jugas, Holík, Dostál - Hyčka. Diváci: 4621.

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka:
45.+1 Schwarz. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Kubec. ŽK: Jeřábek, Vaněček - Janoušek, Holeš, Vlkanova. Diváci: 2570.

1. FK Příbram - Dukla Praha 3:1 (1:1)
Branky:
65. a 68. Pilík, 16. Brandner - 12. Néstor. Rozhodčí: Orel - Pelikán, Fišer. ŽK: Tregler, Trapp, Borek - Čajič, Miloševič, Rada. Diváci: 1286.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)
Branky:
13. Škoda - 4. Šmíd. Rozhodčí: Jílek - Koval, Kotalík. ŽK: Barák, Bořil - Luts, Jirásek, Hašek. Diváci: 11.753.

Domácí kanonýr, který přišel do Edenu z Bohemians, stylově oslavil svůj 200. zápas za Slavii a pátým gólem se dotáhl na nejlepšího týmového střelce ligové sezony Mešanoviče.

Tempo poté trochu opadlo. Domácí byli ve zbytku první půle aktivnější, ale hrozili spíše jen střelami z dálky.

V 57. minutě měli červenobílí blízko k tomu, aby otočili skóre. Barák za vápnem zasekl, poté vypálil šajtlí a Budinského zachránila tyče. Od ní se odrazil míč ke Zmrhalovi, který byl ale tak překvapený, že zamířil vedle.

Slavia stupňovala tak a po hodině hry hlavičkoval vedle agilní Barák. Stejný hráč měl kousek k vedoucímu gólu i v 71. minutě, kdy k němu propadl míč a Budinský konečky prstů tečoval balon na roh. Druhá půle se hrála na jednu branku, ale domácí vítěznou trefu nedali. Střídající Mešanovič v poslední větší šanci hlavičkoval vedle.

Zlín vyhrál moravské derby nad Brnem

Fotbalisté Zlína se díky výhře 2:1 nad Brnem posunuli na druhé místo tabulky a na vedoucí Plzeň ztrácejí už jen bod.

„Ševci“ tak prodloužili svou domácí sérii bez porážky na deset zápasů. Branky Zlína vstřelili Haris Harba a David Štípek, jediný gól Brna zaznamenal Michal Škoda.

Příbram teprve podruhé v sezoně bodovala

Fotbalisté Příbrami podruhé v sezoně bodovali, když doma porazili Duklu 3:1. Pražané sice vedli gólem Néstora, ovšem Patrik Brandner rychle srovnal a po změně stran rozhodl dvěma góly z dálky Tomáš Pilík.

Příbram tak po nejlepším výkonu v sezoně ukončila sérii pěti proher, s šesti body však nadále zůstává poslední s pětibodovou ztrátou na místa záchrany. Dukla nevyhrála popáté za sebou.

Hradec překvapil výhrou v Teplicích

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili na hřišti Teplic 1:0 a bodovali poprvé po sérii pěti porážek. Utkání ve prospěch nováčka rozhodl na konci prvního poločasu Petr Schwarz.

„Votroci“ se v neúplné tabulce posunuli na třinácté místo s náskokem čtyř bodů na předposlední Jihlavu.