Slavia na jihu Čech podruhé prohrála

20:34
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Především zásluhou raketového nástupu do utkání vyhrály České Budějovice pražskou Slavii 5:1. V sérii o semifinále zatím mají díky druhému vítězství k postupu blíže. Pražané budou mír šanci vše zvrátit ve středu a ve čtvrtek, kdy se hrají dva zápsasy v Sazka Aréně.

Slavia - České Budějovice foto: ČTK

Jihočeši se od začátku utkání tlačili do útoku a zaskočili Slavii dvěma rychlými góly ve 155 vteřinách. Nejprve Květoň zatáhl puk za Svobodovu branku a předložil ho volnému Gulašovi. Ten nezaváhal. Zakrátko Brabenec našel Tomana, který rychlou střelou procedil puk skrze Svobodovu výstroj. Zaskočení hosté nebyli až do konce úvodní dvacetiminutovky schopni výrazněji ohrozit brankáře Českých Budějovic Turka.

České Budějovice pokračovaly v náporu. V 5. minutě byl v ideální pozici Hübl, ale mířil těsně nad. V 15. minutě neproměnil velkou šanci Hudec. Jeho spoluhráči o chviličku později již nezaváhali. Sailerův nastřelený kotouč prodloužil tečí do sítě Šimánek.

Beznaděj Slávie dokreslila přesilovka v 18. minutě, kdy Růžičkovi svěřenci zcela zapomněli na Šimánka, který si na červené čáře stihl rukavicí zpracovat spoluhráčovo vyhození a uháněl sám na Svobodu, na něhož už ovšem nevyzrál.

Rychlý gól Budějovic zmařil Slavii návrat do utkání
Pokus Slavie o návrat do zápasu na začátku druhé třetiny rychle zmařil Mertl. Pražané se dostali do první vyložené šance až před polovinou duelu, kdy jedovatě pálil obránce Žižka, ale pozorný Turek skvěle zasáhl. Pár vteřin na to vydoloval puk zpod ležícího obránce Tomica a na světě byl pro Slavii alespoň malý záblesk naděje.

Tu mohl rozmetat v 33. minutě Hudec při přesilovce domácích pět na tři, ale po Gřegořkově ráně, která se odrazila od zadního hrazení, nedokázal za Svobodovými zády trefit poskakující kotouč. V 36. minutě se ocitl sám před Turkem Tomica, s jeho rozklekem si však neporadil.

Slavia se s koncem druhé třetiny nadechla k náporu. Nejprve v 39. minutě trefil Bednář tyčku za bezmocně se ohlížejícím Turkem a poté velmi pěkně zakombinovali Červenka s Havlem, ale druhý jmenovaný zakončil manévry před Turkem střelou těsně nad.

Poslední šanci na zvrat měli hosté v 50. minutě, kdy se jim naskytla výhoda dvou hráčů v poli na dlouhých 59 vteřin, jenže místo snížení se po návratu prvního provinilce na led trefil Hudec a bylo definitivně rozhodnuto.