Slavia je k nezastavení. Porazila Slovácko a připsala si šesté vítězství v řadě

17:11aktualizováno  23:25
PŘÍBRAM - Fotbalisté Slavie potvrdili dobrou formu a v 11. ligovém kole doma porazili Slovácko 1:0 gólem Jaromíra Zmrhala z 56. minuty. Červenobílí pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavý ztratili jen dva body, v nejvyšší soutěži vyhráli pošesté za sebou a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo tabulky dva body za vedoucí Mladou Boleslav. Slovácko naopak po třech kolech poprvé prohrálo.

Jaromír Zmrhal ze Slavie se raduje z gólu. foto: ČTK

Nechtěl bych mluvit o titulu. Jsme na cestě, která je nasměrovaná správně, ale nezáleží to jen na nás. Jsme rádi, jak se teď hraje, jak ty body získáváme, jak se tu pracuje. Zbytek bych nechal ve vzduchu,“ řekl trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

Slovácku kvůli karetnímu trestu chyběli hned tři obránci ze základní sestavy a do hry se tak poprvé v ligové sezoně dostali Břečka a Chyla. Hostující defenziva měl od úvodu zápasu plno práce, protože slávisté od začátku získali převahu a hrálo se téměř výhradně na polovině Slovácka.

„Nechci mluvit o našich absencích, máme osmnáctičlenný kádr a nic jiného jsem neočekával, než že ti hráči, kteří dostanou šanci, se o to poperou. S přístupem hráčů jsem velmi spokojený,“ řekl kouč Slovácka Stanislav Levý.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 56. Zmrhal. Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Břečka, Kerbr, Chvátal (všichni Slovácko). Diváci: 7108.

1. FK Příbram - FK Jablonec 2:4 (0:2)

Branky: 57. Pilík, 82. Kacafírek - 11. Jiráček, 19. Doležal, 70. V. Kubista, 90.+2 Tecl. Rozhodčí: Královec - Kotík, Arnošt. ŽK: Ferrara (Příbram). ČK: 85. Ferrara. Diváci: 1758.

MFK Karviná - FK Teplice 1:4 (1:2)

Branky: 19. Hošek - 22. vlastní Dreksa, 29. Vaněček, 55. Fillo, 69. Lüftner. Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Vlček. ŽK: Šisler - Grigar. Diváci: 4095.

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 3:3 (1:1)

Branky: 31. Přikryl, 63. Da Silva, 79. Mareš - 18. Řezníček, 72. vlastní Fleišman, 90.+3 Škoda. Rozhodčí: Jílek - Myška, Fišer. ŽK: Magera, Mareš - Lacko, Přichystal. Diváci: 2931.

Červenobílí v první půli přestříleli soupeře 8:0, do vyložených šancí je ale dobře pracující obrana Slovácka moc nepouštěla. Pražané hrozili hlavně po akcích agilního Šventa zleva. Slovenský reprezentant ve 21. minutě nacentroval do vápna, Škoda ale hlavičkoval jen do brankáře.

Ve 37. minutě si domácí akci zopakovali. Švento zleva přihrál do vápna a nabíhající Škoda z dobré pozice opět trefil jen střed branky, kde stál Heča. Domácí před pauzou stupňovali tlak, ale hosté se ubránili.

Slovácko poprvé výrazněji ohrozilo Pavlenku až v 54. minutě. Po centru hlavičkoval Břečka a domácí brankář na poslední chvíli odpálil míč před Zajícem. „Snažil jsem se to dávat před bránu a Pavlenka to bohužel vytáhl. Bohužel to byla naše asi jediná střela na branku. Bylo to naší nekvalitou, měli jsme málo pohybu,“ podotkl Břečka.

Za dvě minuty na druhé straně otevřeli skóre domácí. Po rychlé akci vysunul Škoda za obranu Zmrhala a ten střelou mezi nohy propálil Heču. Slávistický záložník si připsal třetí trefu za posledních pět kol.

„Dostal jsem dobrý balon od Škoďáka, jedním dotykem jsem si to přebral. Podíval jsem se na gólmana a ten vyběhl. Pak už to bylo trochu na blidn, buď ty nohy sevře, nebo ne,“ podotkl Zmrhal.

Vzápětí mohl přidat pojišťující branku Frydrych, ale po rohu minul. Pražané pak vedení s přehledem kontrolovali. V 84. minutě je mohl uklidnit Hušbauer, ale z přímého kopu na hranici vápna střílel těsně vedle.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.
Jaromír Zmrhal ze Slavie střílí gól Slovácku.

I tak už slávisté šestou ligovou výhru po sobě, z toho popáté bez inkasované branky, udrželi. Doma pod trenérem Šilhavým zvítězili ve všech třech případech 1:0.

„Byly to nervy až do konce, byť soupeř měl asi jen jednu šanci, kterou vytáhl Pavlenka na roh. Výsledek je jen o gól, nebylo to ideální na mou nervovou soustavu. V prvním poločase jsme měli šance, abychom se dostali třeba do dvoubrankového vedení. Byl by klid. Ale ten nám chyběl a pak ty zápasy takhle dopadají. Ale musím před kluky smeknout,“ dodal Šilhavý.