Slavia jde do čela. Pomůže jí Sparta proti Plzni k tomu, aby tam zůstala?

19:55aktualizováno  22:21
uherské hradiště/praha - Fotbalisté Slavie Praha zvítězili v předehrávce 25. kola první ligy v Uherském Hradišti nad Slováckem 2:0 a minimálně do nedělního šlágru Sparta - Plzeň se dostali na první místo v tabulce. Západočeši na ni nyní ztrácejí dva body.

Milan Škoda (vzadu) se raduje z gólu po přihrávce Ruslana Mingazova. foto: ČTK

Bude Spartu od léta trénovat vítěz Ligy mistrů s Milánem a Realem Panucci?

Vedoucí gól Pražanů vstřelil v 31. minutě nejlepší ligový střelec Milan Škoda, který zaznamenal už patnáctou branku v sezoně. Po změně stran pojistil výhru hostů v 84. minutě Simon Deli. Slavia prodloužila svou úspěšnou sérii už na 21 zápasů bez porážky.

Jihlava utrpěla debakl na Dukle

Fotbalisté Jihlavy ve druhém utkání pod trenérem Josefem Jinochem prohráli na hřišti Dukly 1:4.

Předposlední Vysočina nepotvrdila minulé domácí vítězství 1:0 nad Spartou a nevyužila šanci minimálně do soboty opustit sestupové pásmo. Pražané se v neúplné tabulce posunuli na osmé místo a s 30 body se přiblížili jistotě záchrany.

Slavia vs. Sparta, Milan Škoda slaví vyrovnání.
Slavia vs. Sparta, domácí slaví pod svým kotlem vyrovnání.

Výsledky 25. kola:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky:
31. Škoda, 84. Deli. Rozhodčí: Královec - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Daníček - Ngadeu, Frydrych. Diváci: 5648.

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 4:1 (3:1)
Branky:
17. a 54. Miloševič, 15. Kušnír, 29. Holenda - 5. Hronek. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Vlasjuk. ŽK: Holenda (Dukla). Diváci: 1032.