Slavia pod Šilhavým počtvrté za sebou vyhrála, tentokrát deklasovala Hradec

16:48aktualizováno  19:01
PRAHA - Čtvrtá výhra za sebou a zase bez inkasovaného gólu. Vzestup fotbalové Slavie pod trenérem Jaroslavem Šilhavým pokračuje. Tentokrát vršovický tým vyhrál 3:0 v Hradci Králové. Pod góly se podepsali reprezentanti Milan Škoda, Jaromír Zmrhal a Antonín Barák.

Radost slávistů po gólu Antonína Baráka (vlevo). foto: ČTK

10. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 24. Škoda, 72. Zmrhal, 75. Barák. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Wilczek. ŽK: Holeš - Deli, Ngadeu. Diváci: 4500.

MFK Karviná - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 67. Dreksa, 88. Zelený. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Paták. ŽK: Budínský, Janečka - Trapp, Divíšek, Chaluš, Brandner. Diváci: 3829.

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)

Branky: 29. Doležal - 8. Škoda, 46. Řezníček. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Pelikán. ŽK: Mihálik, Masopust - Krejčí, Melichárek. Diváci: 1546.

Dukla Praha - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Pospíšil, Vitner. ŽK: Štetina - Sýkora, Baroš, Breite. Diváci: 1631.

FK Teplice - Fastav Zlín 2:0 (0:0)

Branky: 52. Potočný, 73. Vaněček. Rozhodčí: Příhoda - Arnošt, Hájek. ŽK: Lüftner, Vaněček - Kopečný, Matejov. Diváci: 3062.

Slavia pod trenérem Šilhavým, který přišel na začátku září, ještě neprohrála. Připsala si remízu v Teplicích a pak postupně porazila Liberec, Spartu, Karvinou a naposledy Hradec Králové.

Slavia navíc všechna vítězství vyšperkovala čistým kontem, které drží už 362 minut.

Góly na hradeckém Všesportovním stadionu, kde se kvůli rekonstrukci hrálo v tomto ročníku vůbec poprvé, stříleli čeští reprezentanti. Postupně se trefili Škoda a Zmrhal, kteří nastoupili v úterý za Česko proti Ázerbájdžánu, a výsledek pečetil člen národního týmu do 21 let Barák.

Slavia měla celý zápas pod kontrolou. Kdyby proměnila další velké šance, mohla by vyhrála i vyšším rozdílem.

K prvnímu gólu jí však ve 24. minutě obří chybou pomohl hradecký obránce Chleboun, který neodhadl situaci a nepokryl si dostatečně míč, a tak ho od balonu odtlačil důrazný Škoda. Ten už pak jen mazácky přeloboval brankáře Ottmara.

Druhého gólu se Slavia dočkala dvacet minut před koncem. Po Hušbauerově přihrávce pohotově doklepl míč do brány Zmrhal.

Krátce nato, v 75. minutě, pečetil výsledek Barák, jenž nečekaně vystřelil levačkou a překvapil gólmana Ottmara.

Mimochodem, na všech třech gólech se podílel Hušbauer. Na druhý přihrál přímo a u dalších dvou se před jeho dotykem ještě krátce dotkli míče hradečtí hráči.

Autor prvního gólu Martin Doležal z Jablonce.
Fanoušci Slavie oslavují gól do sítě Hradce.

Slavia měla i další velké šance. Barákovu střelu však před brankovou čárou vykopl Chleboun, jenž tak napravil své zaváhání před prvním gólem. A Frydrycha zkraje druhého poločasu famózně vychytal gólman Ottmar.

Hradec Králové se před zaplněnými tribunami snažil, ale pozorný soupeř ho do šancí nepouštěl. A tak se dostal jen k náznakům... Před Schwarzem zasáhl Pavlenka a Martan po dlouhém sprintu už neměl sílu na prudší střelu. Ve druhém poločase se proti Malinskému a Vlkanovovi blýskl gólman Pavlenka.

Zatímco Slavia se minimálně dočasně dostala na čtvrté místo před Spartu, kterou čeká utkání 10. kola až v neděli, Hradec Králové počtvrté za sebou nevyhrál.