Slavia drží jarní neporazitelnost, Teplice rozstřílely Baník

19:07
PRAHA - Fotbalová Slavia zůstává i po čtvrtém jarním kole neporažená, když ve 21. kole první ligy remizovala 0:0 v Olomouci a nadále uniká ze sestupových vod. Dařilo se i druhému pražskému klubu v akci - Bohemians 1905 porazili v Edenu poslední Ústí 1:0 a hosty opět přiblížili k sestupu. Hned čtyři branky padly na severu Čech, Teplice smetly 4:0 bezmocný a druhý poločas o deseti hrající Baník.

Olomouc - Slavia. foto: ČTK

OLOMOUC - SLAVIA

Nástup se nesl ve znamení upracované snahy Sigmy o tlak. Rezultovala z ní velká příležitost Šultese, který v jedenácté minutě po Hořavově centru z levé strany hlavičkoval z malého vápna nad. Domácí převaha se pak ale ztratila v nepřesnostech. Olomouc měla sice míč pod kontrolou, ale v mezihře to skřípalo.

BOHEMIANS - ÚSTÍ

Ústečtí fotbalisté v minulém kole po dvanácti zápasech okusili euforii tříbodového zisku a úspěšný duel se Slováckem jim zjevně dodal hned i víc sebevědomí. V Edenu to bylo patrné od samého začátku, protože favorizovaní Bohemians soupeři překvapivě vůbec nedokázali vnutit svůj agresivní styl a naopak právě hosté se jevili jako vyspělejší tým.

Zápas dlouho hrstku diváků nudil, domácí fandové chvílemi dokonce ztráceli trpělivost a při pohledu na toporné kombinace dávali najevo nevoli.

Kdo vyčníval z domácího průměru byl chvílemi jen záložník Štohanzl, slavící právě dnes 26. narozeniny. Tahoun útočných akcí Pražanů tři minuty před poločasem hlavičkoval ale jen do náruče brankáře Vorla, což byla první přímá střela na branku v utkání.

Útočný zmar Bohemians neskončil ani přestávce. Domácím nešlo upřít vůli a chuť do hry, ale absolutní absence herní kvality je srážela dál. Když se už hosté pomalu těšili na to, že poprvé od října ze soupeřova hřiště odvezou bod, srazili je domácí nenápadnou akcí.

Míč se z pravé strany snesl k zapomenutému Ibragimovovi a ten povedenou křížnou střelou rozhodl o tom, že zelenobílí po dvou zápasech znovu vyhráli. Svěřenci Pavla Hoftycha letos získali už osmou výhru, loni jich tolik nasbírali za celou sezonu.

Zatímco vzadu hosté fungovali bezchybně, na útočné polovině do pauzy prakticky neexistovali. Po obrátce se Slavia začala daleko více osmělovat a brzy mohla jít i do vedení. Drobiszův špatný výběh do pole však nepotrestal Kisel, který z 25 metrů poslal míč kolem gólmana i pár decimetrů vedle prázdné branky.

Remízový zápas nerozhodl v poslední minutě ani střídající Ordoš, který z jedenácti metrů pálil vedle a třetí nejproduktivnější ligový útok podruhé za sebou vyšel střelecký naprázdno.

TEPLICE - BANÍK

Ostravský trenér Marko dal po vítězném zápase s Boleslaví opět důvěru mladé obraně, v níž vyčníval jen dvaatřicetiletý Neves. Mnoho se mu to ale nevyplatilo - stopeři zmatkovali a krajní obránci sotva stíhali v soubojích. Už po pár sekundách se protáhl přes Nevese Mahmutovič a brankář Daněk musel rychle na zem, aby jeho ránu zneškodnil, v 8. minutě už se ale Teplice radovaly: Verbíř kopl roh z pravé strany přímo na malé vápno, kde obrana zapomněla na Vachouška a tomu stačilo nastavit hlavu.

Baník se dokázal oklepat a vyrovnal hru, ale do teplické šestnáctky chodil jen velmi uctivě a atraktivita zápasu upadla. Z nudy zápas probraly až další chyby ostravské defenzivy a Matulův táhlý centr z přímého kopu prošel k Mahmutovičovi, jenž trefil halfvolejem horní roh branky.

Po vyloučení Šmejkala na úvod druhého poločasu už byl Baník neškodný a také Tepličtí se nikam nehnali. Domácí Mareš svedl v první půli dva souboje, po nichž se dožadoval penalty, ale napotřetí se dočkal v 68. minutě po faulu na Mahmutoviče, který z penalty přetavil v třetí gól Vachoušek.

Hned vzápětí se dočkaly Teplice počtvrté - Mahmutovič utekl po pravé straně a jeho pas proměnil Mareš v další gól. Ostrava dohrávala v rozkladu a nabízela domácím spoustu šancí, jenže žádná z nich už se neujala.

21. kolo první fotbalové ligy

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Slavík. ŽK: Janotka - Trubila, Čelůstka, Pospěch, Jarolím, Janda, Hora. Diváci: 8144.

Bohemians 1905 - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 86. Ibragimov. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pelikán, Čecháček. ŽK: Dreksa (Ústí). Diváci: 3105.

FK Teplice - Baník Ostrava 4:0 (2:0)
Branky: 8. a 68. z pen. Vachoušek, 34. Mahmutovič, 71. Mareš. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Matula, Slavík - Šmejkal, Frydrych. ČK: 48. Šmejkal. Diváci: 4020.