Slavia díky hatricku Součka otočila zápas s Baníkem a opět útočí na třetí místo

19:30
PRAHA - Vytvořili si převahu a připsali spoustu střeleckých pokusů, přesto se slávističtí fotbalisté v 19. ligovém kole proti Ostravě na vítězství 3:1 nadřeli. Dokonce prohrávali, ale pak během pěti minut otočil nepříznivé skóre dvěma góly Tomáš Souček. Ten ve druhém poločase zkompletoval hattrick.

Simon Deli (vlevo) slaví spolu se střelcem hattricku Tomášem Součkem. foto: ČTK

Mafie, mafie, řval Kolumbijec z Bohemky na rozhodčí po zápase v Příbrami

Nebyly to výstavní trefy, které by televize přehrávaly v hitparádách kola, ale pro Slavii velmi důležité. Hrdinou vršovického týmu je Souček, jenž přitom není pravidelným střelcem...

Jeho první velká chvíle nastala ve 32. minutě, kdy postupoval středem hřiště a na hranici pokutového území si narazil s Vukadinovičem.

Tomáš Souček se raduje ze svého prvního hattricku v lize.
Za úder loktem do obličeje Radka Voltra z Jihlavy měl vidět Jiří Bílek žlutou...

Následná střela se mu sice nepovedla ideálně, ale míč se otřel o vracejícího se ostravského záložníka Kašu a pod padajícím brankářem Šromem zapadl do brány.

Jen pět minut nato se Souček radoval znovu. Rozhodčí nechal výhodu po faulu na Hušbauera a 21letý záložník opět postupoval dopředu.

Souček využíval hrubek Baníkovců

Rozhlédl se, jestli nemá přihrát lépe postaveným spoluhráčům, ale nakonec vystřelil. Opět mu pomohla teč - tentokrát Mešaninovova - a míč zapadl do brány.

Synot liga - 19. kolo:

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (2:1)

Branky: 32., 37. a 65. Souček - 27. De Azevedo. Rozhodčí: Proske - Ratajová, Urban. ŽK: Hušbauer - Lučič, O. Šašinka, De Azevedo. Diváci: 12.985.

Slavia tak rychle zareagovala na překvapivý vývoj zápasu. Ostrava totiž využila jednu z mála šancí, které si vytvořila. Využila nepovedeného výkopu brankáře Berkovce. Slávistický gólman navíc následně vyběhl, takže De Azevedovi stačilo lobem trefit bránu.

Vršovický tým otočil skóre i bez zraněných či nemocných Latky, Bílka, Bořila, Zmrhala a Baráka.

A ve zbytku zápasu už si zápas nezkomplikoval. Naopak, půlhodinu před koncem zkompletoval Souček hattrick. Vběhl do pokutového území a ve skluzu, i když byl z ideálního střeleckého úhlu, protlačil míč pravačkou do brány.

Zápas sledovalo 13 tisíc diváků

Vítězství přitom mohlo být ještě výraznější. Slavia měla celý zápas převahu a připsala si mnoho střeleckých pokusů.

Na jaře tak zatím platí text z transparentu slávistických fanoušků „Náš domov, naše pevnost“. Svěřenci trenéra Uhrina před dvěma týdny porazili Brno, teď si poradili i s Ostravou.

Skandál v Olomouci. Rozhodčí dal obránci Sigmy dvě žluté, ale nevyloučil ho

Oba zápasy vyhráli o dva góly.Mešanovičovy nůžky však chytil gólman Šrom, Vukadinovič z dobré pozice pálil těsně nad břevno a Škodovu tvrdou střelu levačkou vytlačil ostravský gólman na roh.

Fanoušků přišlo do Edenu skoro třináct tisíc. A zápas si užívali - za rozhodnutého stavu probíhala Edenem mexická vlna a zněly vítězné chorály.

Slavia je v tabulce na páté příčce, která může za určitých okolností znamenat postup do předkola Evropské ligy.Jistotu pohárů dává až čtvrtá pozice, na níž Škoda, Latka, Souček a spol. ztrácejí dva body. Ostrava zůstává poslední.