První Slavia deklasovala Zlín 6:0, derby ovládly Pardubice

19:36aktualizováno  22:12
PRAHA - Vládnou dál. Hokejisté Slavie deklasovali v 7. kole extraligy Zlín 6:0, nadále zůstávají jediným neporaženým týmem v soutěži a jsou první v tabulce. Na výhře domácích se dvěma góly podíleli Jaroslav Bednář a Michal Poletín, gólman Dominik Furch udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Růžička radí svým svěřencům. foto: ČTK

Necelé tři tisíce diváků se v O2 areně nejprve nudily a na první vzruch si musely počkat až do úvodní přesilovky. Zlín ale Kovaříkovo vyloučení nepotrestal a poté v rozmezí 85 sekund dvakrát inkasoval. Skóre otevřel Poletín, následně se prosadil Bednář.

Hosté mohli v početní výhodě snížit, ale pozorného Furcha pokořit nedokázali. A ve druhé polovině druhé třetiny pak zápas definitivně ztratili.

Nejprve využili Valentovu hrubou chybu Růžička s Poletínem a o 83 sekund později prostřelil Horčičku sekundu po skončením přesilovky Kadlec. Tím zápas skončil i pro Horčičku, místo kterého nastoupil Kašík. I jeho čekala premiéra a nezačala moc dobře. Ještě než si stihl připsat první zákrok, kapituloval. Na 5:0 zvýšil po rychlém protiútoku Micka.

Poté mohl snížit Okál, v samostatném nájezdu ale Furcha nepřekonal, a tak udeřila opět Slavia. I díky řadě zákroků Kašíka sice hosté přežili oslabení ve třech, sekundu po návratu prvního potrestaného na led ale přesně zamířil Bednář a připsal si sedmý gól v sezoně. Zápas tak byl po 40 minutách rozhodnutý a oba týmy jej už jen dohrály.

HC Slavia Praha - PSG Zlín 6:0

Branky a nahrávky: 11. Poletín (Stránský, Skokan), 13. Bednář (Klhůfek), 29. Poletín (V. Růžička ml.), 30. Kadlec (Bednář, P. Jelínek), 32. Micka (Wharton), 38. Bednář (Stránský). Rozhodčí: Horák, Pešina - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 2934.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knot - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín.

Zlín: Horčička (30. Kašík) - Marušák, Valenta, Matějček, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Köhler - Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý.

Východočeské derby ovládly Pardubice v prodloužení

Pardubice porazily Hradec Králové 3:2 v prodloužení. Východočeské derby obou rivalů po 20 letech rozhodl před vyprodaným hledištěm s více než 10 tisíci diváky trefou v přesilovce obránce Václav Benák. Domácí zaznamenali všechny góly v početní výhodě.

Po okraj naplněná pardubická ČEZ Arena se od úvodního vhazování bavila kvalitním extraligovým menu. Hradec měl lepší vstup do utkání a už ve třetí minutě se radoval díky pohotové dorážce Rouska. Pardubickou odpověď si vzal na starost kanonýr Sýkora, který v přesilovce rychlou střelou švihem vyrovnal.

I začátek druhé části patřil hostům. Při Červeného střele zachránila Pardubice tyč, poté Mertl v jasné šanci poslal puk těsně nad branku. Druhou část významně ovlivnily přesilové hry; rozhodčí rozdali hned osm dvouminutový trestů, po čtyřech na obě strany. A právě v početní výhodě se Mountfield prosadil. U zadní tyče zůstal zapomenutý Langhammer, který po přesném pasu zavěsil.

Početní výhodou si poté pomohli i pardubičtí hokejisté. V závaru před Kantorem se nejlépe zorientoval Somík a na druhý pokus zametl kotouč za čáru. Při hře pět na pět se k vážnějším šancím oba týmy prokousávaly jen těžko, brankáři Kantor se Salfickým tak museli kontrolovat výhradně střely z větší vzdálenosti.

Třetí třetina se proměnila v čekání na velkou šanci, hráči si dávali pozor hlavně na defenzivu. Minutu před koncem měl rozhodnutí na hokejce Kudrna, ale nedokázal přehodit Salfického beton. Derby dospělo do napínavého prodloužení. V jeho polovině fauloval Škoda Píšu a již po osmi vteřinách přesilovky čtyři na tři rozhodl přesnou ranou do horního rohu branky Benák.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Mountfield HK 3:2P

Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora (Píša, Marha), 34. Somík (V. Kočí, Marha), 63. Benák (P. Sýkora, Somík) - 3. Rousek (Švihálek, Knotek), 31. Langhammer (Mikuš, Ptáček). Rozhodčí: Čech, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Salfický - V. Kočí, Píša, Čáp, Benák, Vašíček, Gregorc - P. Sýkora, Marha, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Kousal, Starý - Tybor, Číp, J. Veselý.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Šimánek - Kudrna, Langhammer, L. Květoň - Tvrdík, Škoda, Červený - Švihálek, Knotek, Rousek.

Pech rozhodl pro Spartu 20 vteřin před koncem

Sparta zdolala Kladno 3:2 a také počtvrté v sezoně doma naplno bodovala. Rytíři sice vedli 2:0, ale Sparta zápas otočila a radovala se díky trefě Lukáše Pecha 20 vteřin před koncem.

Před utkáním byl oceněn útočník Petr Ton, který 20. září proti Plzni přestihl v čele sparťanských kanonýrů Jiřího Zelenku. Ten mu předal dres s památečním číslem 255.

Do první velké šance se dostal až ve 12. minutě Přibyl, ale ztroskotal na Cháberovi. Kladno se ubránilo i při Dragounově trestu a začalo být nebezpečnější. Tenkrát ještě Pöpperleho neprostřelil, ale v 19. minutě sparťanský gólman chyboval při pokusu o rozehrávku za brankou a Rytíři vedli. Po přihrávce Rudovského zakončil do prázdné branky Treille.

Sparta i ve druhé části s potížemi dobývala obranný val Kladna a v polovině utkání prohrávala už 0:2. Pilařovo vyloučení za osm vteřin potrestal obránce Růžička, který si najel před branku na Havlíčkovu přihrávku. Sparta odpověděla ve 32. minutě, kdy se před branku prosadil Simon.

Domácí se dočkali vyrovnání ve 44. minutě, kdy se Hlinka střelou přes obránce Kaberleho trefil přesně do levého horního rohu Cháberovy branky. Sparta se následně ubránila při Švrčkově trestu a ve 48. minutě měl šanci Ton, ale přestřelil. Vyrovnaný zápas rozuzlila povedené trefa Pecha.

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 3:2

Branky a nahrávky: 32. Simon (Klimek, I. Rachůnek), 44. J. Hlinka (Rolinek, P. Ton), 60. Pech (Kumstát, Krejčík) - 19. S. Treille (Rudovský), 30. David Růžička (Havlíček, Patera). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4914.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Bunda - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Bajaruns.

Litvínovu nepomohl ani návrat Šlégra

Litvínov prohrál s Třincem 1:3. Severočechům při svém prvním startu v sezoně nepomohl k bodovému zisku ani bek Jiří Šlégr. Domácí sice vedli, ale Oceláři ve druhé polovině duelu skóre otočili.

Úvod střetnutí patřil Litvínovu, ale závaru před Hrubcovou brankou nedokázali Piroš s Hüblem využít. Následovala střela Stříteského od modré, ale Hrubec svůj tým podržel. Poté přišla hluchá pasáž hry, do níž zapadli i diváci, takže na stadionu občas bylo ticho jako v kostele. Až v závěrečné minutě úvodní třetiny se skvěle předvedl Francouz, jenž výtečně zakročil proti Polanskému.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří v početní výhodě zatlačili Severočechy do defenzivy, ale vedoucí branku nevstřelili a tak se radovali na druhé straně Litvínovští. V dvojnásobné přesilové hře napřáhl od modré čáry Kousalík a kotouč propadl Hrubcovi pod rukou za brankovou čáru.

Poté mohl zvýšit skóre Hübl, ale jeho střelu švihem třinecký brankář lapil. V polovině utkání byli domácí opět v úzkých a koledovali si o vyrovnání, které nakonec i přišlo ve 32. minutě z hole Rufera, který mohl v poklidu zacílit z mezikruží.

Hned v úvodu třetí části mohl skórovat Adamský, ale jeho pokus bravurně zneškodnil Francouz. Poté Zeman dvakrát pálil od modré, ale branka z toho nebyla a tak se na druhé straně z ojedinělé akce ocelářů trefil po krásném Galvasově pasu Marek Růžička.

Verva následně vrhla všechny síly do útoku, jenže jí to nebylo nic platné - všechny pokusy zastavila třinecká obrana v čele s výborným Hrubcem. Domácí ještě zkoušeli vabank s hrou bez brankáře, ale Lukeš chyboval v rozehrávce a Bonk vstřelil třetí branku Ocelářů.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:3

Branky a nahrávky: 26. Kousalík (V. Hübl) - 32. Rufer (Ostřížek), 50. Marek Růžička (Galvas), 59. Bonk. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 4037.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Zeman, Pavlík, Šlégr - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Piroš, Ručinský - Jurčík, J. Černý, R. Pšurný.

Třinec: Hrubec - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Zíb - Martin Růžička, Bonk, Rufer - Gorškov, Polanský, Adamský - Ostřížek, Marek Růžička, Varaďa - Zagrapan, Matuš, Rákos.

Další nedělní výsledky 7. kola extraligy

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Jan Hanzlík (Čermák, H. Zohorna) - 24. Martin Straka (Pletka, Slovák), 25. Novotný (J. Sýkora), 38. Pletka (Duda), 46. Pletka (Martin Straka). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 6895.

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Kaše (Račuk), 30. D. Hruška (Divíšek). Rozhodčí: Hradil, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4046.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Kytnár (Balán), 10. Koblasa, 34. Zucker, 54. Zaťovič (Gulaši, Hovorka), 60. Hovorka (Zaťovič, Bičánek) - 40. Valský (Nedvěd). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2457.