Slavia vyhrála 5:1 a je krok od semifinále, Vítkovice vyrovnaly

20:04aktualizováno  21:46
KLADNO - Hokejisté Slavie porazili ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu play off extraligy Kladno 5:1 a jen jedno vítězství je dělí od postupu do semifinále. Naopak vyrovnat sérii na 2:2 se povedlo Vítkovicím, které na domácím ledě porazily Zlín 5:4 v prodloužení.

Slavia. Vladimír Růžička a Tomáš Hertl. foto: ČTK

Kladno - Slavia 1:5

Branky a nahrávky: 54. Jass (Patera, Kuchler) - 13. V. Růžička ml. (Hertl, Kadlec), 14. Tomica (P. Jelínek, Kadlec), 22. V. Růžička ml. (Sklenář), 29. Holub (Žejdl, Kuboš), 37. Holub. Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5429. Stav série: 1:3.

Sestavy: Kladno: Chábera (29. Cikánek) - L. Procházka, David Růžička, Kameš, P. Hořava, Doudera, Černošek, Macholda, Kužel - Jass, Lukáč, Kuchler - Eberle, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Rudovský - Kuchejda, Dalecký, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Slavia byla po čtvrteční porážce od první minuty výrazně aktivnější a už ve druhé minutě skončila tečovaná střela Kempného na tyči. Brankovou konstrukci následně rozezvučeli i Poletín, Lukáč a Kuboš. Ve 13. minutě se hosté dostali do vedení, když využili hned první přesilovou hru. Faul Kameše potrestal Vladimír Růžička.

I druhý gól padl při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě, Slavia se tentokrát prosadila v oslabení. Laxnost domácích potrestal Tomica, jenž svůj samostatný nájezd zakončil přesnou střelou mezi Cháberovy betony. Pražané byla jasně lepší a třetí branku mohl přidat v 18. minutě Jelínek. Cháberu však překonal až na začátku druhé třetiny Vladimír Růžička, jemuž šanci ideálně připravil Sklenář.

Již po 79 sekundách druhé části tak bylo prakticky jasné, že Slavia dnes v ČEZ stadionu vyhraje. Pražané v pohodě kombinovali a vytvářeli si příležitosti. Čtvrtou branku vstřelil obránce Holub, jenž se střelecky prosadil poprvé v sezoně. Do branky Rytířů se následně místo Chábery postavil Cikánek, kterého hned vyzkoušel Poletín. Kladenská dvojka se ale zaskočit nenechala.

Následně se do ojedinělé šance dostali i domácí. Kopřiva si ale s pokusem Eberleho jistě poradil. Cikánek tolik štěstí neměl, o čisté konto jej při signalizovaném vyloučení připravil Holub. Kladno se poté snažilo alespoň kosmeticky upravit skóre a Kopřiva měl ve třetí části nejvíce práce. Nakonec se mu to i podařilo a v 54. minutě snížil na 1:5 Jass.

Vítkovice - Zlín 5:4p

Branky a nahrávky: 28. Húževka, 33. Svačina (Roman) 38. Roman (Svačina), 60. Strapáč (Voráček, Roman), 64. Burger (Ujčík) - 8. Okál (Čajánek), 26. Honejsek (Holík, Čech), 47. Leška (Köhler), 56. O. Veselý (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8762. Stav série: 2:2.

Sestavy: Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Malík, Kudělka - Ujčík, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, J. Káňa - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Ondráček, Šlahař, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.