Slavia dál nahání Plzeň, mistrovské ambice Zlína od ní dostaly čtyři tvrdé rány

22:22
ZLÍN - Fotbalisté Slavie zvítězili v 16. kole první ligy ve Zlíně 4:0, když o výsledku rozhodli třemi góly v prvním poločase. První dvě branky vstřelil Milan Škoda, po jedné přidali Muris Mešanovič a Jaromír Zmrhal. Slavia prodloužila úspěšnou sérii na 12 ligových zápasů bez porážky, upevnila si druhé místo a na lídra tabulky Plzeň ztrácí jeden bod. Zlín zůstal třetí, ze závěrečných dvou zápasů s pražskými týmy Duklou a Slavií na domácím trávníku nevytěžil ani bod.

Fastav Zlín - Slavia Praha. Zleva Muris Mešanovič a Milan Škoda ze Slavie se radují z gólu. foto: ČTK

Slavia vsadila na drtivý nástup. Soupeře přehrávala lepší kombinací ve středu hřiště, všechny akce směřovaly přímo na branku. Nápor také vynesl Pražanům rychlý vedoucí gól.

Fastav Zlín vs. Slavia Praha. Zleva Tomáš Hájek ze Zlína a Muris Mešanovič ze...
Fastav Zlín - Slavia Praha. Zleva Haris Harba ze Zlína a Jiří Bílek ze Slavie.

V 7. minutě se řítil na domácí branku Mešanovič, kterého brankář Dostál pádem pod nohy srazil a nařízený pokutový kop Škoda bezpečně proměnil. Po vedoucím gólu se Slavia zatáhla a přenechala „Ševcům“ iniciativu.

Fastav Zlín - Slavia Praha 0:4 (0:3)

(16. kolo první fotbalové ligy)

Branky: 8. z pen. a 37. Škoda, 41. Mešanovič, 80. Zmrhal. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Černý. ŽK: Matejov, Fantiš - Ngadeu. Diváci: 4304.

Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov (88. Hubáček) - Štípek (65. Jordan), Traoré, Hnaníček, Holík - Vukadinovič, Harba (52. Fantiš). Trenér: Páník.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Barák (49. Švento), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (84. Železník) - Mešanovič (69. Ščuk), Škoda. Trenér: Šilhavý.

Oproti úvodním minutám se Zlín výrazně zlepšil. Přesněji kombinoval a přes místy hodně nejistou obranu Slavie se dostával do střeleckých šancí. Po centrech z pravé strany měl dvakrát vyrovnání na hlavě Holík. Poprvé ve 13. minutě mířil z bezprostřední blízkosti do Pavlenky, podruhé rovněž sám před brankářem přestřelil.

Čekání na chybu Slavia plně zužitkovala v závěru poločasu. V 37. minutě Mešanovič sklepl míč volnému Škodovi, který chytrým lobem přehodil vybíhajícího brankáře Dostála. O pět minut později Barák našel přesným centrem Mešanoviče, který přidal třetí gól.

Zlín navzdory nepříznivému vývoji nerezignoval. Po změně stran pokračoval v útočné hře, největší možnost ke zkorigování výsledku propásl po narážečce s Harbou Vukadinovič. Jeho pokus brankář Pavlenka nohou vyrazil a stačil zlikvidovat i další střelu.

Na rozdíl od úvodní poloviny Slavia ve svém úsilí viditelně polevila. Občas ale zahrozila protiútokem a po jednom z nich v 80. minutě završil střelecký koncert Pražanů čtvrtým gólem Zmrhal. Naopak Zlín vyšel v posledních dvou zápasech střelecky naprázdno.