Zázrak v Barceloně? Slavia chce na Nou Campu šokovat fotbalovou veřejnost

David Hovorka zatím zvládá osobní souboje s barcelonskými hráči na jedničku. foto:  Michal Šula, MAFRA

BARCELONA - Fotbalisté Slavie v úterý sehrají v Barceloně čtvrté z šesti utkání základní skupiny Ligy mistrů. Svěřenci Jindřicha Trpišovského se na proslulém stadionu Camp Nou pokusí napodobit dva týdny starý výkon z Prahy, kde katalánského favorita nečekaně trápili až do poslední minuty a prohráli 1:2.
  13:30

Když Sparta vyhrála v Barceloně. Lidé nás vytleskali, vzpomíná Hašek

„Barca“ v Edenu už od třetí minuty vedla gólem kapitána Lionela Messiho. Pět minut po pauze srovnal Jan Bořil, ale v 57. minutě rozhodl o triumfu favorita vlastní gól Petera Olayinky. Hosté výsledek udrželi i přes závěrečný tlak Slavie.

„Zápas byl absolutně vyrovnaný a Barceloně jsme byli zdatným soupeřem. Nemyslím si, že to v úterý bude v něčem jiné.

My budeme zase hrát svoji hru, budeme hrát aktivně. Barcelona také hraje furt stejně. Myslím, že si to zase půjdeme rozdat na férovku,“ řekl Zdeněk Houštecký, asistent trenéra Slavie.

Utkání Barcelona - Slavia vám přineseme živě

Čeští šampioni přes sympatické výkony v Champions League jsou ve skupině F až na posledním čtvrtém místě s jedním bodem, který získali za úvodní remízu 1:1 na hřišti Interu Milán.

Naopak Barcelona se sedmi body vede tabulku a případný triumf nad Slavií by ji výrazně přiblížil postupu do osmifinále. Slavia ani v případě porážky neztratí teoretickou šanci na jarní fázi LM, kam projdou první dva tymy.

„Těším se strašně moc, protože to bude obrovský stadion, vlastně asi moc větších není. Věřím, že se na to připravíme a odehrajeme s nimi alespoň podobný zápas jako doma. Doufám, že třeba i s body,“ uvedl záložník Tomáš Souček.

Slavia i Barcelona vedou domácí soutěže. Ale zatímco Pražané v sobotní ligové generálce deklasovali 4:0 Baník a ostravskému týmu částečně vrátili středeční vyřazení z osmifinále poháru, Barcelona nečekaně prohrála na stadionu Levante 1:3.

„Může to být takový mininávod, podíváme se na to. Ale zase ty dva předchozí zápasy hráli velmi dobře. Naše výhra s Ostravou ani jejich prohra s Levante nic neznamenají pro zápas ve Španělsku,“ upozornil trenér Trpišovský.

„Samozřejmě, že po porážce si toho všichni v klubu víc řeknou a vytknou. Ale je to prostě jiné. Je to Liga mistrů, doma, můžou udělat velký krok směrem k postupu, možná k vítězství ve skupině,“ dodal kouč.

Barcelonští jsou v této sezoně doma úplně jiným mužstvem než venku. Na svém stadionu vyhráli posledních 16 soutěžních zápasů a v LM tam neprohráli od září 2013.

Navíc české týmy na Camp Nou mají tristní bilanci. Z šesti duelů tam neprohrála jen jednou Sparta, která v říjnu 1985 v rámci PMEZ zvítězila 1:0.

„Barcelona doma je teďka suverénní, hrajou tam fakt dobře. Nemyslím, že to bude stejné jako v Edenu, spíš budou víc na balonu a asi budou mít i víc šancí. Musíme to zvládnout jako tým a z nějakého brejku dát gól,“ uvedl brankář Ondřej Kolář.

Zklamaný trenér Slavie Jindřich Trpišovský na konci zápasu. Slavia podlehla...
Smutní hráči Slavie odcházejí ze hřiště.

Úterní utkání je vedeno jako vysoce rizikové a budou ho provázet přísná bezpečnostní opatření.

V Barceloně se totiž stále odehrávají rozsáhlé protesty a demonstrace proti uvěznění katalánských politiků za neústavní referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017.

Zápas Barcelona - Slavia má výkop v 18:55 a budou ho řídit angličtí rozhodčí v čele s Michaelem Oliverem.