Slalomářka Záhrobská nezvládla MS. Skončila daleko z medailemi

9:56aktualizováno  15:48
GARMISCH-PARTENKIRCHEN / PRAHA - S jediným cílem vynechala česká naděje Šárka Záhrobská všechny závody probíhajícího mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, a to získat cenný kov ve své nejlepší disciplíně. Oblíbený slalom v Německém Garmisch-Partenkirchenu ovšem vůbec nezvládla a skončila až dvanáctá. Mistryní světa se stala favorizovaná Rakušanka Marlies Schildová.

Šárka Záhrobská foto: Reuters

"Udělám všechno pro to, abych tady tu medaili utrhla," slíbila fanouškům šestadvacetiletá rodačka z Benecka... Pokud by se jí to podařilo, uspěla by na čtvrtém šampionátu. Jenže...

2005 - bronzová medaile

Její plán získal už v prvním kole zásadní trhliny. Šárce Záhrobské chyběla dravost, neriskovala a příliš opatrným pojetím jízdy nabrala manko 2,42 vteřiny na vedoucí závodnici Marlies Schildovou. Zařadila se navíc až do druhé desítky pořadí - na patnácté místo.

"Ta ztráta je veliká, pokazila jsem to," uznala česká lyžařka v cíli a prozradila, že se celkový výsledek pokusí v následujícím kole vylepšit. Ovšem ani to se svěřenkyni trenéra Pavla Štastného nepodařilo. Prezentovala se dalším průměrným výkonem a jen díky výpadkům několika soupeřek si oproti prvnímu kolu polepšila o tři pozice a nakonec skončila dvanáctá.

"Na mistrovství světa se jezdí o medaile, nevyšlo to, ale nedělala bych z toho vědu," prohlásila Záhrobská. "Zkusím to příště. Věřím, že to půjde. Cítím na sobě pokroky - a kdybych měla obětovat rok za to, že ty další budou stát za to, tak ať tuhle sezonu vezme čert," dodala.

Světovou slalomovou šampiónkou se stala Marlies Schieldová, druhá dojela Kathrin Zetellovou a bronz vybojovala Maria Piatelie-Holmnerová. Po závodě hodně smutnila Maria Reishová, která chtěla na své "domácí" sjezdovce zaútočit na zlatou medaili, ale obsadila až čtvrtou příčku