Šlágr Sparty s Plzní bude řídit sudí, který se nebojí penalt ani červených karet

17:17
PRAHA - Nebojí se razantně vstoupit do dění zápasu, pokud to situace vyžaduje. Fotbalový rozhodčí Radek Příhoda dostal od komise sudích důvěru, aby řídil třaskavý nedělní šlágr první ligy mezi Spartou a Plzní. Asistenty jsou Jiří Moláček a Jiří Kříž.

Radek Příhoda. foto: MAFRA

Když souboj dvou rivalů, kteří se v posledních sedmi letech nemusí, rozhodoval poprvé a dosud naposled, odpískal penaltu, jednoho hráče vyloučil a udělil dvanáct žlutých karet.

Příhoda je v momentální situaci nejspíš nejvhodnější volbou.

Třiačtyřicetiletý sudí z Loun patří k nejzkušenějším na listině. Není mužem s pošramocenou rozhodcovskou pověstí. U hráčů má respekt, jeho nasazení nebudí před zápasem vášně a když udělá chybu, nemáte pocit, že by chtěl kterýhokoli soupeře zvýhodnit.

Vzájemný souboj obou týmů v listopadu 2015 vyhrála domácí Plzeň 2:1, přestože od 41. minuty hrála bez vyloučeného stopera Procházky.

Příhoda mu ukázal červenou kartu poté, co Procházka v přerušené hře tělem srazil k zemi Matějovského, který ho těsně předtím fauloval.

Už ve 20. minutě nařídil proti Spartě pokutový kop, když brankář Bičík fauloval Ďuriše. Rovněž správné rozhodnutí. Penaltu však sám postižený neproměnil.

Plzeň přesto vyhrála, když se v 72. minutě po rohovém kopu hlavou trefil obránce Baránek. Na hřiště se dostal jen proto, že byl vyloučen Procházka a tehdejší plzeňský trenér Krejčí stáhl ze hry ofenzivního záložníka Koláře, aby měl plnohodnotnou stoperskou dvojici.

V 83. minutě pak Plzeňští z brejku přidali díky Petželovi druhý gól, Sparta korigovala v samém závěru brankou Juliše.

V drsné řeži rozdal Příhoda pět žlutých karet plzeňským hráčům, sedmkrát napomínal sparťany. Tenkrát po utkání řekl, že si za svými verdikty stojí.

V letošním ligovém ročníku pískal šest utkání. Plzeň hned v prvním kole proti Dukle (4:0), Spartu řídil v zápase v Brně, kde hosté podali ostudný výkon a s posledním týmem tabulky prohráli 0:2.

Naposled byl u toho, když Liberec před necelými třemi týdny hrál 1:1 se Slováckem. Na každé straně vyloučil po jednom hráči, hostujícímu Machalíkovi dal červenou kartu už po šesti minutách za hrubý faul.

Byl hlavním rozhodčím v duelu Ostravy se Slavií, kde správně vyhodnotil sporné momenty v obou pokutových územích.

Výtky slyšel po duelu Teplice - Jablonec (1:1), podle komise upřel hostujícímu týmu penaltu.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...