Šlágr mezi Arsenalem a Manchesterem City skončil remízou 2:2

19:33
LONDÝN - Šlágr 30. kola anglické fotbalové ligy mezi Arsenalem a Manchesterem City skončil remízou 2:2 poté, co domácí dvakrát dotáhli jednobrankovou ztrátu. Londýnský celek, který nastoupil bez zraněného brankáře Petra Čecha, z posledních dvaceti domácích zápasů proti Manchesteru City podlehl v jediném: v lednu 2013.

Arsenal vs. Manchester City, radost hráčů Gunners. foto: Reuters

Zápas začal ve velkém tempu a už v páté minutě se „Citizens“ dostali do vedení, když De Bruyne z vlastní poloviny poslal míč na rozběhnutého Saného, který obehrál brankáře Ospinu a chladnokrevně zakončil. Proti Arsenalu tak skóroval v obou ligových zápasech v sezoně. De Bruyne si připsal 11. asistenci v ročníku, stejný počin se povedl jen Sigurdssonovi ze Swansea.

Hosté následně měli několik dalších příležitostí, kromě Ospinových zákroků zachránila „Kanonýry“ také branková konstrukce. Ve 40. minutě se ale povedlo domácím vyrovnat zásluhou Walcotta, který vstřelil pět gólů v posledních pěti duelech proti „Citizens“.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo

Swansea - Middlesbrough 0:0, Arsenal - Manchester City 2:2 (40. Walcott, 53. Mustafi - 5. Sané, 42. Agüero).

Přesto nešly týmy do šaten za nerozhodného stavu, neboť hned dvě minuty poté po Silvově přihrávce zakončil nehlídaný Agüero. Krátce po přestávce ale Arsenal znovu srovnal, když se po Özilově rohovém kopu trefil hlavou Mustafi. Tímto způsobem dali svěřenci Arséna Wengera v této sezoně 14. gólů, což se povedlo pouze West Bromwichi.

„Mohli jste vidět, že hráči byli dole, když padl gól na 1:2, ale vydali ze sebe všechno, aby se do zápasu vrátili. Bod za remízu je minimum, které jsme dnes potřebovali získat. Psychologicky bylo důležité neprohrát,“ uvedl Wenger. Vrátil se také ke zdravotnímu stavu stopera Koscielného, který musel po poločase střídat. „Má zraněnou achilovku. Nevím, jak dlouho nám bude chybět,“ konstatoval.

Arsenal potřetí za sebou nedosáhl na tři body a zůstal na šestém místě. „Jsme v těžkém boji o první čtyřku. Jsem profesionál a ukázal jsem v minulosti velkou oddanost. Miluji tento klub. Nevím, jak dlouho zde budu, ale mám čistou hlavu, to je nejdůležitější. Rozhodnutí padne brzy,“ dodal francouzský trenér.

Manchester potřetí za sebou remizoval a prodloužil sérii bez porážky na osm ligových duelů. „Po prvním vstřeleném gólu jsme zapomněli hrát, touha byla pryč. Po změně stran jsme hráli lépe, zejména když přišel na hřiště Yaya (Touré),“ uvedl kouč „Citizens“ Pep Guardiola pro Sky Sports s tím, že se posléze zlepšila kombinace jeho týmu. I z toho důvodu poslal po přestávce na hřiště Tourého místo Sterlinga.

Odpolední záchranářský souboj mezi Swansea a Middlesbrough skončil bezbrankovou remízou. Velšský celek se nachází na poslední nesestupové pozici s bodem k dobru na osmnáctý Hull, Middlesbrough je předposlední s pětibodovou ztrátou na Swansea.