Šlágr kola pro United. Manchester vyhrál nad Liverpoolem díky dvěma gólům Rashforda

15:30aktualizováno  19:04
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru United díky dvěma gólům Marcuse Rashforda z prvního poločasu porazili ve šlágru 30. kola anglické ligy Liverpool 2:1.

Marcus Rashford se stal hrdinou slavného derby. foto: Reuters

Hvězdný Messi je potřetí otcem. Manželka mu porodila dalšího syna

V tabulce se tak od svého soupeře odpoutali a na druhém místě před ním mají už pětibodový náskok. Liverpool prohrál po pěti zápasech.

Manchester otevřel skóre ve 14. minutě. De Geův výkop prodloužil za obranu Lukaku, míč převzal Rashford, obehrál Alexandera-Arnolda a zavěsil ke vzdálenější tyči. Dvacetiletý útočník skóroval poprvé od 10. prosince.

Na druhé straně se o chvíli později dostal do šance Van Dijk, po rohovém kopu ale zasáhl míč ramenem a netrefil branku. Vzápětí zasáhli opět domácí po akci podobné té před prvním gólem.

José Mourinho trenér Manchesteru United
2. Alexis Sanchez, útočník Manchesteru United, se s reprezentací Chile bohužel...

De Gea znovu našel Lukakua, Sáncheze ještě obrana Liverpoolu obrala o míč, dostal se k němu však Rashford, podruhé se nemýlil a stal se nejmladším hráčem, který za „Rudé ďábly“ nastřílel v Premier League dva góly v zápase do sítě „Reds“.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, Valencia navíc po Robertsonově centru zasáhl míč ve vápně rukou, rozhodčí Pawson ale penaltu nenařídil.

Liverpoolu pomohli k návratu do utkání domácí, protože po Maného centru si dal vlastní gól Bailly, který nastoupil v základní sestavě Manchesteru poprvé od 5. listopadu.

Hosté ale na remízu nedosáhli a s United ztratili všechny body poprvé od ledna 2016.

Newcastle vyhrál důležitý záchranářský duel

Newcastle v záchranářském souboji porazil Southampton 3:0 a výrazně se o to přičinil Kenedy, který otevřel skóre už po 63 vteřinách a po půlhodině hry přidal druhý zásah.

Výsledky 30. kola:

Manchester United - Liverpool 2:1 (14. a 24. Rashford - 66. vlastní Bailly)
Everton - Brighton 2:0 (60. vlastní Bong, 76. Tosun),
Huddersfield - Swansea 0:0,
Newcastle - Southampton 3:0 (2. a 29. Kenedy, 57. Ritchie),
West Bromwich - Leicester 1:4 (8. Rondón - 21. Vardy, 62. Mahrez, 76. Iheanacho, 90.+4 Iborra),
West Ham United - Burnley 0:3 (70. a 81. Wood, 66. Barnes),
Chelsea - Crystal Palace 2:1 (25. Willian, 32. vlastní Kelly - 90. Van Aanholt).

Dva góly v dresu „Strak“ dal na domácím stadionu naposled v květnu 2016 Georginio Wijnaldum, v současnosti záložník Liverpoolu.

Další zápas týmů ze spodku tabulky mezi Huddersfieldem a Swansea skončil bez branek.

Potíže s udržením čekají též West Ham, který prohrál 0:3 s Burnley. Zápas narušili domácí fanoušci, kteří vběhli na hřiště a jeden z nich se dostal do konfliktu s kapitánem „Kladivářů“ Markem Noblem.

Příznivci se též shromáždili pod lóží domácích funkcionářů a požadovali změny ve vedení klubu.

Poslední West Bromwich podlehl Leicesteru jasně 1:4 a na bod čeká už šest zápasů. Everton porazil 2:0 Brighton, za který nenastoupili Jiří Skalák a Aleš Matějů.