Boleslav nasázela jedenáct branek. Domácí trápení Motoru pokračuje, Plzeň přehrála Spartu

Radost hokejistů Mladé Boleslavi z branky do sítě Karlových Varů. foto: ČTK

Aktualizováno
Praha - Hokejisté Plzně dál drží vedení v extralize, protože zvládli úterní těžké utkání na Spartě, kde zvítězili 3:1. Jedenácti góly se blýskla Mladá Boleslav, která rozstřílela Karlovy Vary 11:4. Pardubice nepotvrdily vzestup, protože doma podlehly Liberci jasně 1:4.
  19:29aktualizováno  20:45

Úterý přineslo v hokejové extralize hned sedm zápasů, nešlo ovšem o kompletní kolo, ale o samé dohrávky.

Po prvním vítězství v nejvyšší soutěži v jedné z nich nováček z Českých Budějovic opět selhal a padl doma se Zlínem 1:4. Prvním gólem mezi muži se v utkání ukázal hostující Matyáš Hamrlík.

Litvínov vydoloval dva body za výhru 4:3 po nájezdech nad Olomoucí. Kvalitu potvrdil Třinec, jenž uspěl na ledě silného Hradce Králové 3:0. Poslední končili v Brně, kde Kometa ztratila duel s Vítkovicemi v závěru a prohrála 2:3.

Sparta - Plzeň 1:3

Útočník Filip Suchý pomohl dvěma góly Plzni k triumfu na Spartě. Nejprve využil ve 13. minutě přesilovku, kdy po žabičce Gulaše pálil bez přípravy a velice přesně. Když po změně stran vyrovnal Němeček, tak za necelé dvě minuty odpověděl opět po přihrávce Gulaše opět přesnou ranou k tyči. Spartu navíc za další tři minuty uzemnil ještě víc Musil, jenž skóroval v další početní výhodě. Jak jinak než po přihrávce od Gulaše.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Němeček - 13. F. Suchý (Gulaš, Čerešňák), 30. F. Suchý (Gulaš), 33. P. Musil (Gulaš, Čerešňák). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Hynek, Votrubec. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Bez diváků.

Sestavy: Sparta: Machovský - Košťálek, Piskáček, Mikliš, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Němeček - Řepík, R. Horák, Rousek - Tomášek, Pech, Sobotka - A. Kudrna, M. Sukeľ, Buchtele - M. Forman, D. Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, L. Kaňák, Stříteský, Budík, Vráblík, Kvasnička, M. Houdek - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Pour, Kracík, P. Musil - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Rob, Stach, Kantner. Trenér: Čihák.

Hráči Plzně se radují z gólu.
Jakub Lev znepříjemňuje práci třineckému brankáři Sedláčkovi.

České Budějovice - Zlín 1:4

Klíčový moment utkání přišel v 53. minutě, kdy Zlín dal gól na 2:1: domácí bek Lytvynov vyrazil do útoku, jenže přišel o puk, a tak šel hostující Honejsek do přečíslení dvou na jednoho, poslal puk Karafiátovi a ten nezaváhal. Budějovice prohrávaly od konce druhé části po premiérové trefě Matyáše Hamrlíka v extralize, zpátky do hry je vrátil v čase 46:23 Venkrbec v početní výhodě. Ale jen na chvíli.

Madeta Motor České Budějovice - PSG Berani Zlín 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branka a nahrávky: 47. Venkrbec (Z. Doležal, Pýcha) - 37. Matyáš Hamrlík (Řezníček, Honejsek), 53. Karafiát (Honejsek), 58. Šlahař (Okál, D. Nosek), 60. Kubiš (J. Ondráček, Gazda). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy: České Budějovice: J. Patera - Plášil, Pýcha, Lytvynov, Vydarený, Allen, Pavel - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - Karabáček, A. Raška, D. Voženílek - M. Beránek, Prokeš, Jonák - Slováček, Venkrbec, Christov. Trenér: Prospal.

Zlín: Huf - D. Nosek, Řezníček, Gazda, Suhrada, Matyáš Hamrlík, M. Novotný, Dluhoš - Šlahař, Honejsek, Okál - Kubiš, Herman, J. Ondráček - Karafiát, P. Sedláček, Václavek - Poletín, Hejcman, J. Svoboda. Trenéři: Mařák a Martin Hamrlík.

Daniel Huf a Matouš Venkrbec v kontaktu před brankou.

Litvínov - Olomouc 4:3N

V Litvínově to byl celý zápas vyrovnaná bitva, ve které se skóre přelévalo pravidelně ze strany na stranu. A tak bylo spravedlivé a logické, že duel nakonec dospěl do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější domácí. V nich nakonec rozhodla až sedmá série a Hanzl, jenž zamíchal s pukem a těsně před gólmanem ho umně zvedl nad jeho beton.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Jarůšek (Demel, P. Zdráhal), 32. Zygmunt (Havelka, L. Doudera), 50. Balinskis (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd M. Hanzl - 25. Kolouch (Olesz), 31. Kolouch (Švrček, V. Tomeček), 53. Bambula (J. Knotek, Burian). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Pešek, Gerát. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Sestavy: Litvínov: Godla - Irving, Demel, Balinskis, L. Doudera, Kudla, Ščotka - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - M. Látal, Gerhát, Petružálek - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, Valenta - Bambula, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Valský, Kusko, Olesz - V. Tomeček, Kolouch, Mácha. Trenéři: Moták a Tomajko.

Mladá Boleslav - Karlovy Vary 11:4

Demolice Karlových Varů začala v 7. minutě první využitou přesilovkou, kdy skóroval Šťastný do růžku. A klíčových bylo také 61 vteřin v závěru první třetiny, kdy domácí přidali další tři góly. První Zohorna opět do horního rohu, druhý Jääskeläinen, jenž se prosadil pohotovou střelou po špatné rozehrávce soupeře, a třetí Najman, který doklepl do sítě Kousalovu střelu.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 11:4 (5:0, 2:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 7. D. Šťastný (Jääskeläinen, Ševc), 16. R. Zohorna (Lunter, Dlapa), 17. Jääskeläinen, 17. O. Najman (P. Kousal), 20. Flynn, 24. D. Šťastný (Pláněk), 28. D. Šťastný (R. Zohorna), 43. O. Najman (J. Stránský, Bernad), 50. D. Šťastný (R. Zohorna), 51. Flynn (P. Kousal), 54. Pláněk (Lunter, A. Zbořil) - 31. L. Zábranský ml. (O. Beránek, Skuhravý), 49. Šenkeřík, 55. Šenkeřík (Kohout), 56. Pulpán. Rozhodčí: Pešina, Šindel - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:9, navíc Vondráček (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:1. Bez diváků.

Sestavy: Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - J. Stránský, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Bičevskis, Cienciala, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

Karlovy Vary: J. Bednář (21. F. Novotný) - Šenkeřík, M. Rohan, Graňák, Plutnar, Pulpán, L. Zábranský ml., Kotvan - Flek, D. Kaše, M. Zabloudil - Lauko, Hladonik, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

Oscar Flynn z Mladé Boleslavi překonává Filipa Novotného v brance Karlových Varů.

Hradec Králové - Třinec 0:3

Klíčová v utkání byla trefa kanonýra Růžičky v 15. minutě, kterou dostal Třinec ve vyrovnaném a urputném utkání do vedení. Dostal se do samostatného úniku a udělal brankáři forhendový blafák. Domácí se v koncovce nemohli prosadit, a tak byl druhý gól Stránského v čase 47:59 v podstatě rozhodující. Hradec sice zkoušel v závěru power play, ale nedařilo se mu. Navíc inkasoval potřetí.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 48. M. Stránský (Martin Růžička), 60. Marcinko. Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Lučan, Kis. Vyloučení: 12:9. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy: Hradec Králové: Š. Lukeš - Zámorský, Nedomlel, Hronek, Čáp, F. Pavlík, Šalda, Pilař - Smoleňák, Cingel, Kelly Klíma - J. Sklenář, V. Růžička ml., Orsava - Perret, Lev, Kevin Klíma - R. Pavlík, Koukal, Jergl. Trenér: V. Růžička st.

Třinec: J. Štěpánek - D. Musil, M. Doudera, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Kurovský. Trenér: Varaďa.

Pardubice - Liberec 1:4

Pardubický sen o vzestupu začal brát za své už v první třetině, kdy dostal Liberec do vedení Birner, jenž tečoval ránu od modré. Krátce po změně stran navíc vedení Bílých Tygrů navýšil Vlach, jenž si nabruslil mezi kruhy a předvedl svůj švih. Naději dal domácím Claireaux dvě minuty před koncem druhé části, jenže ještě tři vteřiny před sirénou vrátil dvougólový náskok hostům Griger.

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Claireaux (Camara) - 12. Birner (Rosandič, Lenc), 23. J. Vlach (A. Musil, Derner), 40. Gríger (T. Rachůnek, Rosandič), 57. Gríger (Filippi). Rozhodčí: Mrkva, R. Šír - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sestavy: Pardubice: Kantor - Nakládal, J. Kolář, Hrádek, J. Mikuš, Holland, Ďaloga, J. Zdráhal - Tybor, Poulíček, Svačina - Claireaux, Mandát, Camara - Blümel, O. Rohlík, Kusý - T. Zeman, Anděl, Paulovič. Trenér: R. Král.

Liberec: Kváča - T. Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Štibingr, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - A. Musil, P. Jelínek, J. Vlach - Zachar, A. Najman, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

Brno - Vítkovice 2:3

Rozuzlení vyrovnaného duelu přišlo v čase 58:23 v přesilovce, kdy strojovou kombinaci Vítkovic zakončil Trška bombou od pravého mantinelu přesně pod horní tyč. Kometa se sice v závěru snažila ještě při hře bez brankáře, leč marně. Nic ji nebylo platné, že ještě osm minut před koncem vedla 2:1, o vyrovnání se zasloužil Hruška po krátkém a vydatném tlaku a dorážce Polákovy střely.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 28. Schneider (Vincour, Klepiš), 49. Mueller (P. Holík, Zaťovič) - 2. J. Mikyska (R. Černý, P. Trška), 52. J. Hruška (R. Polák), 59. P. Trška (Polášek). Rozhodčí: Kika, Micka - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sestavy: Brno: Vejmelka - O. Němec, Freibergs, Pyrochta, J. Zbořil, S. Svozil, Gulaši - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, Vincour - Kunc, Süss, DeFazio - L. Horký, Brabenec, Plášek - Matěj Svoboda. Trenér: Horáček.

Vítkovice: Miroslav Svoboda - Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, P. Trška, R. Černý, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Mallet, Marosz, L. Krenželok - Šišovský, J. Mikyska, Dej - Bernovský, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.