Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Šlágr kola: Liberec vybojoval bod za remízu s Plzní

22:13aktualizováno  22:16
LIBEREC - Fotbalisté Liberce remizovali v utkání 8. kola první ligy v duelu posledních dvou mistrů s Plzní 1:1. Hosty poslal v úvodu do vedení Kolář, dělbu bodů zařídil v 78. minutě premiérovou brankou po návratu do české ligy Kováč. Západočeši sice udrželi v soutěži neporazitelnost, ale pokud v pondělí vyhraje Sparta nad Znojmem, mohou přijít o vedoucí příčku v tabulce.

Liberec - Plzeň foto: ČTK

Souboj dvou týmů, které v příštím týdnu čeká úvodní zápas základní skupiny evropských pohárů, začala mnohem lépe Plzeň. Její kouč Pavel Vrba poprvé v sezoně nasadil do základní sestavy uzdraveného Bakoše a slovenský útočník se mu mohl odvděčit už v páté minutě. Po Rajtoralově přihrávce na malém vápně usměrňoval míč na branku, ale domácí gólman Kovář stihl zasáhnout.

Za tři minuty už hosté, jejichž kapitán Pavel Horváth hrál 400. zápas v lize, měli důvod k oslavám. Limberský našel dlouhým pasem Koláře, před nímž se otevřel prostor a Kovář se na jeho přízemní střelu natahoval marně. Plzeňský ofenzivní záložník dal svůj 50. gól v první lize.

Úřadující mistr po rychlé trefě kontroloval hru a domácí obranu zlobili Rajtoral s Petrželou na pravé straně. Liberec poprvé zahrozil, až když po půlhodině neudržel Kozáčik dalekonosný Pavelkův pokus, s následnou Rabušicovou dorážkou si z úhlu však poradil. Na druhé straně pálil agilní Hořava a Kovář raději tvrdou ránu vyrazil na roh.

Plzeň vstoupila aktivně i do druhé půle a Severočeši děkovali Kovářovi, že podruhé neinkasovali. Nejprve v 48. minutě vytáhl Hořavovu tečovanou střelu a pak zblízka vychytal Kovaříka. Viktorii pak mohly přijít zahozené šance draho, ale Šural mířil v záklonu nad břevno.

Liberec zvyšoval tlak a potvrzoval, že v této sezoně mu mnohem více jdou druhé poločasy. Po hodině hry sevřel hosty pod místy drtivý tlak, ale vyrovnání z něj nevytěžil. Proti Rabušicovi dvakrát zasáhl Kozáčik a plzeňský gólman pak reflexivně vyrazil také Pavelkovu ránu.

Když tlak Severočechů ustal a už se zdálo, že Viktoria výhru vydrží, naběhl si na Fleišmanův centr z levé strany Kováč a hlavou svým premiérovým gólem po návratu do Čech vyrovnal. Na trávník se nakonec dostala i nová plzeňská posila Hubník, který nahradil zraněného Hejdu. Ve strhujícím závěru chtěly oba týmy tři body, ale Kovář Ďurišovu střelu nadvakrát zlikvidoval.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 78. Kováč - 8. Kolář. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Pelikán. ŽK: Rabušic, Rybalka, Pavelka, Frýdek - Petržela, Hořava. Diváci: 6412.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik, Fleišman - Hušek (61. Frýdek), Pavelka - Šural (74. Kalitvincev), Rybalka, Delarge (88. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda (82. Hubník), Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela, Kolář (72. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (59. Tecl). Trenér: Vrba.