Skvostná série 22 výher končí. Real Madrid padl ve Valencii

19:22aktualizováno  22:59
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid vstoupili do nového roku porážkou v 17. kole španělské ligy 1:2 ve Valencii, která ukončila jejich sérii 22 vyhraných soutěžních zápasů. Kluboví mistři světa ale o vedení v tabulce nepřišli, jejich největší rival z Barcelony prohrál 0:1 na hřišti San Sebastianu.

Ronaldo se snaží skórovat hlavou. foto: Reuters

Real až dosud nevyhrál soutěžní zápas naposledy 13. září, kdy v ligovém derby podlehl Atléticu. Ve Valencii směřoval favorit za očekávanou výhrou, když ho ve 14. minutě poslal do vedení Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr proměněným pokutovým kopem potrestal ruku Álvara Negreda a vstřelil 26. gól v sezoně.

Ronaldo slaví proměněnou penaltu.

Domácím se však v bouřlivé kulise stadionu Mestalla podařilo v druhém poločase skóre otočit. Sedm minut po přestávce vyrovnal šťastně Antonio Barragán, jehož střelu tečoval za záda Ikera Casillase jeho spoluhráč Pepé. Obrat poté v 65. minutě završil hlavičkou po rohu Nicolás Otamendi.

Real po třetí porážce v sezoně vede o bod před Barcelonou a Atléticem Madrid, kvůli účasti na prosincovém MS klubů však má odehráno o jeden zápas méně.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Getafe - Vallecano 1:2 (3. Álvaro - 39. Jozabed, 59. Baena), Valencie - Real Madrid 2:1 (52. Barragán, 65. Otamendi - 14. Ronaldo z pen.), Espaňol Barcelona - Eibar 1:2 (80. Caicedo - 34. Manu, 38. Boveda), San Sebastian - FC Barcelona 1:0 (2. vlastní Alba).