Sparta v mizérii pokračuje, nestačila ani na Zlín

19:36aktualizováno  21:54
PRAHA - Hokejisté Sparty prohráli v 8. extraligovém kole se Zlínem 1:4. O osudu zápasu rozhodla po bezbrankové první třetině desetiminutová pasáž na začátku druhé části, kdy se postupně trefili Petr Zámorský, Bedřich Köhler a Jaroslav Balaštík. Čtvrtou trefu obstaral Antonín Honejsek, který k ní přidal i dvě asistence. Pražané prohráli pošesté za sebou a zůstávají poslední.

Zklamaní sparťané. Zleva Husák, Tenkrát, Ton. foto: ČTK

Po několika zahřívacích minutách měl před polovinou úvodní třetiny první slibnou příležitost hostující Čajánek, ztroskotal však na Neuvirthovi v brance domácích. Chvilku nato orazítkoval Köhler tyč, prakticky okamžitě na druhé straně zazvonil na brankovou konstrukci rovněž Philipp. V 18. minutě vychytal šanci Köhlera v přesilovce Neuvirth.

Sparta - Zlín 1:4

• Branky a nahrávky: 59. Luňák (Jánský) - 22. Zámorský (Honejsek, O. Veselý), 31. Köhler (Čajánek, Honejsek), 32. Balaštík (Linhart, Leška), 51. Honejsek (Horák, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 4325.
  • Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, Husák, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Luňák, Bahenský - Žálčík, Simon, Forman.
  • Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček.

Hosté šli do druhé třetiny s výhodou dohrávané přesilovky po Gawryletzově krosčeku. Sparta sice oslabení přežila bez úhony, jenže krátce po skončení trestu propálil Neuvirtha od modré čáry Zámorský a otevřel skóre. Před polovinou zápasu měl v přesilovce vyrovnání na holi Pacovský, v obrovské šanci ovšem minul horní růžek Horčičkovy branky.

Spartu to vzápětí muselo mrzet dvakrát tolik, neboť po Philippově faulu čelila sama dalšímu oslabení a Köhler po parádní výzvě od Čajánka navýšil vedení Zlína. Zcela deprimovaně a odevzdaně vyhlížející pětici sparťanů rozebrali hosté o 31 vteřin později znovu a zakončující kanonýr Balaštík posunul skóre již na 0:3.

Pražané se mohli vrátit do zápasu následnou přesilovkou, jenže Horčičku nedokázali vůbec ohrozit a nejlépe tak dokumentovali své současné rozpoložení. Před přestávkou minul bekhendem Simon.

Na začátku třetího dějství po prohřešku Kočího měli Berani k dispozici 73 vteřin přesilovky čtyři na tři, jenže Hamrlíkův faul ji záhy ukončil.

Sparta se sice snažila, z obrovské křeče ovšem do konce zápasu vybruslit nedokázala a jakékoliv myšlenky svěřenců kouče Žemličky na zvrat ukončil v 51. minutě Honejsek. Až necelé dvě minuty před koncem zaznamenal alespoň čestný gól domácích Luňák a pokazil tak Horčičkovi čisté konto.

Další úterní výsledky 8. kola extraligy

• Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:6 (0:2, 3:3, 1:1)
    Branky a nahrávky: 30. Kudrna (Víšek, Čakajík), 35. Čutta (P. Nedvěd, Netík), 38. Víšek, 60. Víšek (Kudrna, Derner) - 11. Kolařík (Sklenář, V. Růžička ml.), 14. P. Jelínek (Sklenář), 26. Pospíšil (Červenka, V. Sobotka), 26. Sklenář (P. Jelínek, V. Růžička ml.), 30. V. Sobotka, 52. V. Sobotka (Hertl). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4811.
  • HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 3:4 SN (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 16. Bartek (Hemský, Píša), 18. Bartek (Píša, Beech), 36. Hemský - 1. Trávníček (Martynek, Hanzl), 32. Martynek (Martinka), 60. Martynek (Hanzl, Trávníček), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Blecha, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Kousal (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7429.
  • Piráti Chomutov - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
    Branky a nahrávky: 14. Michael Frolík (Zálešák, Pulpán), 38. Michael Frolík (Pulpán, Palin), 38. D. Hruška (Duda), 47. Palin (Pulpán, Zálešák), 59. D. Hruška (Duda, M. Procházka) - 50. Šimánek (Knotek, Martínek), 51. Dej (Frühauf, Soudek). Rozhodčí: Homola, Polák - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. navíc Červený (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3683.
  • HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 42. Klimek (Sloboda, Klimek) - 13. J. Doležal (Pohl, Skladaný), 30. Pohl (D. Nosek), 52. Zucker (Gřegořek, Pech), 59. Skuhravý Gřegořek). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3726.
  • HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:3 SN (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 4. M. Hořava, 44. L. Čermák (Žižka, M. Hořava), 52. J. Svoboda (H. Zohorna), rozhodující sam. nájezd J. Svoboda - 30. Slovák (Jan Kovář, Gulaš), 32. Pletka, 38. Gulaš (Martin Straka, Vlasák). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žižka 10 min., Švrček, Koreis - Hollweg, Dvořák všichni 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...