Skvělý Liberec vybojoval další bod s favoritem, na Seville hrál 1:1

20:27aktualizováno  23:10
SEVILLA (od našeho zpravodaje) - Neporazitelnost libereckých fotbalistů v pohárech nekončí. Ve čtvrtém utkání základní fáze Evropské ligy na hřišti FC Sevilla český tým remizoval 1:1, což bylo deváté utkání, v němž nenašel přemožitele. A přiblížil se postupu.

Liberečtí slaví gól na 1:1 na Seville. foto: ČTK/AP

Liberec ve zbývajících zápasech s Feiburgem a v Estorilu nemusí vyhrát a zahraje si v jarní vyřazovací fázi. K postupu mu bez ohledu na výsledky ostatních duelů stačí dvě remízy.

On-line reportáž ZDE

Mužstvo Jaroslava Šilhavého i v Seville pokračovalo ve výkonech, kterému přinesly úspěchy. Pozorně bránilo a soustředilo na protiútoky. Zároveň stejně jako v předchozích zápasech mělo i štěstí, že soupeř nevyužil několika příležítostí. A v nastavení domácí dokonce trefili tyč.

Před poloprázdným hledištěm v Seville Liberečtí prohrávali, dlouho se jim v ofenzívě nedařilo, ale trpělivost se opět vyplatila. V 71. minutě záložníK Pavelka převzal míč u vlastního pokutového území, rozběhl se středem pole přímo k bráně, protivníci před ním ustopovali. Když byl dvacet metrů od branky, napřáhl a bombou se trefil k tyči.

Druhou pochvalu si zaslouží náhradní brankář Hroššo, který zastoupil potrestanou jedničku Kováře. Byl jistý, spoluhráčům pomohl při centrech a zlikvidoval několik nebezpečných střel. Liberec tak s devíti zápase bez porážky vyrovnal český rekord Slavie z Poháru UEFA ročníku 1995/1996.

1:0! Perotti z přímáku vstřelil první gól. Hroššo se natahoval marně.

Dlouho to však na to nevypadalo. Argentinský záložník Diego Perotti si ve 29. minutě postavil míč na levé straně pokutového území, dal si krátký rozběh, krátký švih pravačkou a míč letěl přes zeď krásně k tyči. Brankář Hroššo plachtil vzduchem, ale zasáhnout nedokázal.

O chvíli dřív však Hroššo svůj tým výrazně podržel. Po střele Rabella z deseti metrů byl rychle na zemi a míč směřující k tyči vyrazil.

Souboj dvou nejlepších týmů skupiny H tak vyzníval pro Sevillu. Liberec, jak je mu zvykem, hrál zezadu a z obrany se snažil vyrážet do brejků. Pár slibných náznaků měl, ale do šance se nedostal, za první půli ani pořádně nevystřelil.

Žádný ofenzivní festival

Ani domácí žádný ofenzivní festival nepředvedli, přes pozornou obranu se těžko dostávali. Nejvíc zlobil právě levý záložník Perotti. Nejdřív ho při slibném úniku fauloval Frýdek a viděl žlutou kartu. Po následném přímém kopu se hosté ubránili. Když ho pak dalším žlutým faulem zastavil Kováč, už z toho byl gól.

Paradoxní je, že liberecký trenér Šilhavý nepostavil pravého obránce Kušníra, který nasbíral v soutěži už dvě žluté karty. Pokud by byl napomínán i potřetí, což by při hlídání Perottiho hrozilo, nemohl by nastoupit v příštím utkání s Freiburgem. V tomto souboji se s největší pravděpodobností rozhodne u druhém postupujícím do jarní vyřazovací fáze.

I po přestávce domácí útočili, měli několik nadějných příležitostí. Ránu Rucesca chytil Hroššo, Mbia střílel vedle. Občasnou snahu hostů o protiútok se Seville dařilo zastavovat hned na začátku.

V 69. minutě aktivní Perotti šel z levé strany sám, obstřelil Hrošša, ale vzdálenější tyč minul. A vzápětí bylo vyrovnáno. Brejk Pavelky byl jediný, který domácí nedokázali včas zastavit.

FC Sevilla - Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 29. Perotti - 71. Pavelka. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Cala, Cristóforo, Mbia - Frýdek, Kováč, Sackey, Šural.

Sevilla: Varas - Coke, Cala, Fazio, Navarro - Cristóforo, Mbia - Reyes, Rabello (69. Rakitič), Perotti (80. Machín) - Rusescu (77. Bacca). Trenér: Emery.

Liberec: Hroššo - Frýdek, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka (70. Coufal), Pavelka, Delarge (63. Kalitvincev) - Rabušic (90. Hušek). Trenér: Šilhavý.