13. ledna 2010 16:14, aktualizováno  16:54 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Skvělý Jágr dovedl Omsk třemi body k výhře nad Novosibirskem

Jaromír Jágr v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v akci. | foto: www.hawk.ru

OMSK Jako by Jaromíra Jágra sobotní bitka s tvrďákem Čechova Verotem nakopla. Zatímco do inkriminovaného duelu bodovala česká hvězda sporadicky (šest bodů ve 14 posledních zápasech), v tomto týdnu nejprve řídila výhru Avangardu nad našlapanou Ufou (3:2 v prodloužení) a dnes se stal Jágr ústřední postavou také zápasu s Novosibirskem. K vítězství 4:2 přispěl gólem a jednou asistencí.

český hokejista současnosti se po nevydařeném prosinci dostává do báječné pohody. Impuls? Podle všeho bitka s kanadským pořízkem Verotem v sobotním utkání s Čechovem - VÍCE ZDE!

Sibiřský gigant vyhrál již poslední utkání před zmíněným duelem, Jágr ale ještě žádné velké věci nepředvedl. Rozjel se až tento týden. Nejprve svými kousky zdeptal Ufu (a to si mohl na své konto připsal více jak dvě asistence) a nyní se ještě výraznějším způsobem podepsal pod výhru nad Novosibirskem.

Omsk ve své aréně o vítězství rozhodl již v první třetině. Po 15. minutách vedl 3:0 a všechny góly nesly podpis české osmašedesátky. Dva sám hvězdný útočník vstřelil, jeden gól připravil pro svého centra Svitova. Ve druhé třetině sice Novosibirsk během 31 vteřin snížil na 2:3, ale výhru Avangardu pojistil ve 36. minutě Vlasenkov.

Mimochodem, ještě jeden faktor stojí za Jágrovým probuzením. Posunutí českého útočníka právě ke Svitovovi a Šiskanovovi. Jejich souhra na ledě je pro oko fanoušků skutečným potěšením. Vždyť si v posledních dvou duelech připsali na svá konta dohromady 13 kanadských bodů.

Kouč Nikitin si může mnout ruce. A nejen on, pokud si pohodu přenese Jágr také do Vancouveru, mají se nač těšit i čeští fandové a soupeři nad čím přemýšlet.