Skvělý Červenka: přišel, viděl a dovedl Slavii po šesti zápasech k výhře

21:34
ZLÍN - Hokejisté Slavie porazili ukončili v předehrávce 38. kola extraligy černou sérii šesti porážek, když zvítězili nad Zlínem 4:3 v prodloužení a porazili ho i potřetí v sezoně. Rozhodující gól dal v čase 61:02 útočník Lukáš Havel. Tři přihrávky si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka, jenž se vrátil do sestavy po pauze zaviněné zablokovanými zády.

Slávista Roman Červenka před zlínským brankářem Jakubem Sedláčkem. foto: ČTK

Také hosté už měli k dispozici svého klíčového hráče. Do zlínské branky se ihned po návratu z mistrovství světa juniorů postavil Sedláček. Opatrná první třetina příliš vzruchu nenabídla. Pražané nejprve prohospodařili dvě početní výhody, ale na konci 16. minuty našel Holec skvělou křížnou přihrávkou Svobodu, který z hranice brankoviště otevřel skóre.

Zlínu stačilo na odpověď pouze 65 vteřin. Vlach najížděl ze strany na Slipčenka, při pokusu o blafák mu kotouč sklouzl z hole, ale následně prošel mezi betony domácího gólmana. Zlínští hráli v samém závěru prvního dějství v šesti a pykali za to dvouminutovým trestem, který si přenesli do druhé části.

Pouhé čtyři vteřiny před jeho koncem se po Červenkově nahrávce prosadil tísněný Vondrka a Slavia opět vedla. Mohla dokonce chvilku nato svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek, ale Doležalova tečovaná bekhendová přihrávka skončila ve 23. minutě pouze na tyči.

V polovině základní hrací doby hráli přesilovku Berani a na vyrovnání jim stačilo sedm vteřin. Linhart si sjel až před gólmana Slipčenka, kde ho našel Leška a zlínský obránce nezaváhal. Ve 34. minutě se mohl úspěšný střelec zapsat druhým gólem, ovšem jeho střela po ledě skončila na levé tyči Slipčenkovy branky. Také hosty poté zachránila branková konstrukce; těsně před druhou přestávkou tečoval Havel nahození Kadlece a kotouč zazvonil na horní tyčku.

Pražané šli i potřetí v utkání do vedení. Po půlminutě přesilovky překonal Sedláčka z bezprostřední blízkosti bekhendem Kůrka. Hosté si však stejně jako v prvním případě přichystali velmi rychlou odpověď a po 76 sekundách vyrovnal Záhorovský. Zlín mohl v závěru základní hrací doby rozhodnout při Červenkově vyloučení, ale neuspěl. Z prodloužení se odehrálo pouze 62 vteřin, než o druhém bodu pro domácí rozhodl Havel.

EXTRALIGA V ČÍSLECH

HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:3 v prodloužení
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) - 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457.

Slavia Praha: Slipčenko - Sloboda, Vašíček, Kadlec, Špelda, J. Drtina, Kolařík, Žižka - Kůrka, Červenka, Vondrka - Havel, Beránek, Tomica - T. Svoboda, Sklenář, Doležal - Holec. Trenéři: V. Růžička a Čelanský.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.