Skvělá Kvitová postoupila do semifinále Australian Open

6:57aktualizováno  12:47
MELBOURNE - Česká tenistka Petra Kvitová postoupila do semifinále grandslamového Australian Open. Světová dvojka dnes porazila v melbournské Rod Laver Areně ve čtvrtfinále nenasazenou Saru Erraniovou z Itálie 6:4, 6:4.

Česká tenistka Petra Kvitová po vítězství nad Italkou Sarou Erraniovou ve čvrtfinále Australian Open. foto: ČTK

Příští soupeřkou Kvitové, která může být po turnaji světovou jedničkou, bude čtvrtá nasazená Maria Šarapovová z Ruska, která porazila v posledním čtvrtfinále krajanku Jekatěrinu Makarovovou 6:2 a 6:3. Šarapovovou porazila Kvitová loni ve finále Wimbledonu, v Tokiu na podzim Ruska kvůli zranění kotníku nedohrála.

"Nečekala jsem lehký zápas, protože Sara tady hrála výborně, což potvrdila. Bylo těžké zůstat koncentrovaná na každý míč a udržet taktiku. Jsem moc ráda, že jsem druhý set otočila," řekla jednadvacetiletá Kvitová v rozhovoru na dvorci.

Do semifinále Australian Open postoupila Kvitová poprvé v kariéře a napodobila Janu Novotnou, která v roce 1991 nakonec prohrála v Melbourne ve finále.

Kvitová hned vzala Erraniové podání, ale vzápětí po sérii chyb přišla o vlastní servis. Italka se výborně pohybovala, vracela míče s vyšší rotací i čopované a nutila hrát wimbledonskou vítězku Kvitovou delší výměny než v předchozích zápasech.

Kvitová využívala slabší servis Erraniové, 48. hráčky světa, útočila z returnu a vedla už 5:2. Po dalších chybách - v prvním setu jich udělala celkem 22 - ale ztratila servis a vypadala frustrovaně. Nakonec úvodní dějství získala po 53 minutách 6:4.

"Hrála jsem nervózně, protože každý očekával, že to bude lehký zápas. Možná jsem měla až příliš v hlavě, že to je lehký los, ale vůbec nebyl," řekla Češka.

Brejkem vstoupila Kvitová i do druhého setu, ale musela nadále bojovat především s vlastní trpělivostí a pestrou hrou Erraniové, která držela míč v kurtu. Když Italka přidala i vítězné míče a četla podání Kvitové, rázem Češka prohrávala 1:4. "Říkala jsem si, že musím začít hrát uvolněněji a víc v kurtu, abych měla šanci," řekla Kvitová.

Plán Kvitová naplnila. Dokázala hrát agresivně, měla 36 vítězných úderů, ziskem pěti gamů v řadě otočila vývoj druhého setu a radovala se z vítězství. Zápas uzavřela po téměř dvou hodinách čistou hrou při svém podání.

Šarapovová hraje v Melbourne výborně, cestou do finále ztratila jen jeden set. "Kvitová si hodně věří a hraje momentálně výborně, nejlepší tenis. Ve Wimbledonu to bylo těžké a teď se na zápas těším," řekla Ruska k semifinále s Kvitovou.

Ve čtvrtfinále mužské dvouhry obhájce titulu Novak Djokovič porazil navzdory potížím s levou nohou pátého nasazeného Španěla Davida Ferrera 6:4, 7:6, 6:1. V semifinále se první hráč světa utká v repríze loňského finále s Britem Andym Murrayem, který si poradil s Keiem Nišikorim z Japonska 6:3, 6:3, 6:1 a prodloužil sérii neporazitelnosti na deset zápasů.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří světová dvojka Rafael Nadal ze Španělska a trojka Švýcar Roger Federer.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...