Skupina o udržení: uspěly Slavia a Boleslav

20:12aktualizováno  20:46
KARLOVY VARY/MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté poslední Mladé Boleslavi zvítězili v druhém kole skupiny o udržení v extralize nad Litvínovem 4:3 a přiblížili se Severočechům na rozdíl tří bodů. Bruslařský klub nejdříve vedl, pak dvakrát prohrával, ale díky trefám Davida Vrbaty a Andreje Podkonického strhl výhru na svou stranu a ukončil sérii tří porážek.

Karlovy Vary - Slavia. foto: ČTK

Zápasy ve skupině o udržení

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. T. Rohan - 9. Pospíšil (Vondrka), 11. Micka (Sklenář), 60. Vondrka (technický gól). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Bláha, Jindra. Vyloučení: 8:5, navíc Kotrla (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3429.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Tomas (Mikulík, D. Výborný), 40. Mozík (D. Výborný, Balaštík), 46. Vrbata (Drábek, Pabiška), 48. Podkonický (Balaštík) - 11. Trávníček (Jenáček, Stříteský), 13. Jenáček (Majdan, Trávníček), 45. Kousalík (Trávníček). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 2740.

Domácí se ujali vedení v sedmé minutě, kdy kanonýr Tomas zamířil z pravého kruhu přesně k tyči. Inkasovaná branka ale zvýšila aktivitu hostů, kteří v 11. minutě vyrovnali díky Trávníčkovi, jenž využil půlminutovou přesilovou hru svého týmu po předchozích po sobě jdoucích vyloučeních na obou stranách. Za 71 vteřin dostal Severočechy do vedení volný Jenáček.

Prostřední dějství přineslo především trápení domácího týmu, který se velmi těžko dostával k zakončení. Hosté pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům, které ale zneškodnil brankář Hübl. Když už se zdálo, že druhá třetina branku nepřinese, naskytla se 56 vteřin před sirénou domácímu týmu výhoda přesilové hry pěti proti třem a Boleslavští touto nabídkou nepohrdli. Po 14 vteřinách přesilovky dokázal vyrovnat ranou od modré čáry obránce Mozík.

Závěrečná třetina začala neproměněnou šancí domácího Podkonického, který při nájezdu těsně minul litvínovskou branku. Hosté toho využili a šli opět do vedení. Na útočnou modrou čáru dostal přihrávku Kousalík, který projel až před gólmana Hübla a bekhendovým blafákem mu nedal šanci.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Středočeši se ale nevzdali a hned po minutě se dočkali vyrovnání. Vrbatovo nahození z velkého úhlu od mantinelu prošlo přes několik hráčů až za záda brankáře Volkeho.

Obrat dokonal Podkonický, který po dalších dvou minutách zakončil z mezikruží do opuštěné branky, když mu roli střelce usnadnil špatnou rozehrávkou gólman Volke. Domácí mužstvo po této brance dřelo až do konce utkání a Litvínovu už neumožnilo vyrovnat ani při závěrečné půlminutové hře bez brankáře.