28. února 2016 11:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Skromný hrdina Neuvirth: ‚Že jsem udělal zákrok roku? Prostě mi to nějak vyšlo‘

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michal Neuvirth ohromil NHL zákrokem á la Superman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Neuvirth ohromil NHL zákrokem á la Superman. | foto: ČTK

PHILADELPHIA Michal Neuvirth je ve Philadelphii pořád vedený jako brankářská dvojka. Přitom je o něm slyšet mnohem častěji než o prvním gólmanovi Stevu Masonovi. Český brankář byl dlouho v čele úspěšnosti zákroků celé NHL, dobře si vedl i v gólovém průměru a ve 27 startech třikrát vychytal čisté konto. Ve čtvrtek navíc předvedl zásah, jenž aspiruje na zákrok roku.

V posledních sekundách duelu s Minnesotou senzačním skokem zastavil puk na brankové čáře a zachránil tak výhru Flyers 3:2. „Vyléčil jsem lehčí zranění a cítím se stoprocentně,“ řekl Neuvirth.

Má za sebou 286 startů bez pauzy, čímž je aktivním rekordmanem Flyers. Teď však jeho série skončila. Jakub Voráček se zraněním v dolní části těla vynechal sobotní zápas s Arizonou.

V této sezoně odehrál český útočník všech 60 duelů a nasbíral v nich 48 bodů. Celkem při působení ve Philadelphii musel vypustit jen čtyři zápasy ze 354.

Flyers honí ztrátu na postupové pozice. Cítíte tlak?
Víme, že pro nás de facto už začalo play-off. Každý zápas je pro nás důležitý a musíme sbírat body. Pro mě se nic moc nemění, soustředím se na sebe, chci podávat co nejlepší výkony a pomoct klukům k vítězství.

Ve Philadelphii jste dvojkou, ale s hodně silnou pozicí. Jste spokojený?
Řekl bych, že ano. Jasně, že bych chtěl chytat víc, ale takhle to je. Já musím podávat co nejlepší výkony v době, kdy jsem v brance.

V zápase s Minnesotou jste předvedl skvělý zákrok. Ale měl jste i štěstí, co říkáte?
Vyšlo to. Já jsem věděl, že jsem puk při tom zákroku zasáhl hokejkou, ale nebyl jsem si jistý, jestli už jsem ji neměl za brankovou čarou. Naštěstí to dobře dopadlo a my jsme vyhráli.

Díky svými výkonům se dostáváte do mixu brankářů, o nichž se uvažuje v souvislosti s českým národním týmem na Světovém poháru. Jak se na to díváte?
Samozřejmě je to velká motivace. Jedna z největších akcí, co reprezentace má, kromě olympiády. Určitě bych chtěl v nominaci být, ale uvidíme, jak se to poskládá.

  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.