Skotsko stáhlo náskok ČR. Španělsko postoupilo

23:18aktualizováno  7. září 0:02
GLASGOW - Fotbalisté Skotska porazili v domácím zápase evropské kvalifikace Lotyšsko 1:0 ve skupině I se přiblížili na rozdíl dvou bodů k českému týmu. Postup na Euro 2012 si po Německu zajistily Itálie a Španělsko. Polsko s Ukrajinou mají jako pořadatelé účast jistou.

Skotsko. foto: Reuters

Skotsko zapomnělo na sobotní nešťastnou remízu 2:2 s českou reprezentací a na glasgowském Hampden Parku tentokrát dokázalo naplno bodovat. Naděje domácích hráčů na účast v baráži zajistil brankou z 50. minuty útočník Steven Naismith. Na konci prvního poločasu navíc skotský kapitán Darren Fletcher neproměnil pokutový kop.

Slovensko - Arménie (Štoch).
Slovensko (Škrtěl)

Slováci si zkomplikovali postup na evropský šampionát. Doma padli s Arménií 4:0.

Z kvalifikační skupiny I, kde je i Česká republika, si postup na evropský šampionát zajistilo Španělsko, které 6:0 porazilo Lichtenštejnsko.

Itálie vyhrála ve skupině C posedmé z dosavadních osmi utkání a dva zápasy před koncem má nedostižný osmibodový náskok před druhým Srbskem. Svěřence trenéra Cesara Prandelliho, kteří se s českým národním týmem utkají ve skupině kvalifikace na MS 2014, na evropský šampionát posunul gólem z 85. minuty střídající útočník Giampaolo Pazzini.

Cestu na mistrovství Evropy si naopak výrazně zkomplikovalo Slovensko po domácím debaklu 0:4 s dalším budoucím kvalifikačním soupeřem ČR Arménií.

Domácí se ve skupině B vinou horšího skóre propadli až na čtvrté místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Rusko.