Skórovali Hertl s Pastrňákem, po odmlce se prosadil i Fleischmann

8:27
NEW YORK - Hokejový útočník David Pastrňák se podílel v sobotním utkání NHL gólem na výhře Bostonu 3:2 po nájezdech nad Columbusem. Stejným výsledkem uspěl Montreal s přispěním jedné trefy Tomáše Fleischmanna v Torontu. Z českých hráčů ještě skóroval Tomáš Hertl, který pomohl San Jose k vítězství 4:3 nad Minnesotou.

Tomáš Hertl pomohl San Jose k vítězství 4:3 nad Minnesotou. foto: ČTK

Pastrňák uplatnil důraz, když si z levého křídla sjel před branku a dorazil do ní střelu Davida Krejčího. Po akci českých hokejistů vedl Boston na začátku prostřední části 2:0, ale Columbus ještě ve druhé třetině zásahy Daltona Prouta a Kerby Rychela vyrovnal. Zápas se rozhodoval až v penaltovém rozstřelu, ve kterém se prosadili jen domácí hráči Ryan Spooner a Torey Krug.

Fleischmann měl skvělou první čtvrtinu základní části, kdy nasbíral 15 bodů (7 branek a 8 asistencí) v 22 utkáních. Od té doby si ale do zápasu s Torontem připsal jen gól a přihrávku a začátkem ledna dokonce dvakrát zůstal mezi náhradníky. V sobotu poprvé bodoval v novém roce, když střelou z mezikruží zvyšoval v závěru první třetiny na 2:0. Montreal sice slibný náskok neudržel, ale v páté sérii nájezdů rozhodl o prolomení série pěti proher Lars Eller.

Hertl otevřel skóre zápasu, když sérii šancí zakončil pohotovým manévrem: za brankou sebral puk a rychle ho zasunul k pravé tyči, kam se gólman po předchozím zákroku nestačil přemístit. Odchovanec pražské Slavie opět potvrdil, že v první útočné formaci pookřál a po přesunu do elitní řady zaznamenal pět branek a tři asistence v osmi zápasech. San Jose po této změně získalo 15 z 16 možných bodů.

Hokejisté Floridy po včerejším vítězství nad Chicagem 4:0 porazili i druhého finalistu posledního finálového boje o Stanleyův pohár. Panthers v derby přehráli Tampu Bay 5:2 zásluhou prostřední třetiny, v níž čtyřmi zásahy zlomili bezbrankový stav. U zbývající trefy, kterou přidali při závěrečné power play, asistoval Jaromír Jágr.

Výsledky NHL

Pittsburgh - Vancouver 5:4 (0:2, 1:0, 4:2)
Branky: 24., 48. a 51. Malkin, 53. Rust, 59. Crosby - 1., 17. a 60. Hansen, 46. Horvat. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18 539. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Hansen (Vancouver), 3. Rust (Pittsburgh).

San Jose - Minnesota 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Hertl, 33. Donskoi, 34. Ward, 59. Pavelski - 13. Porter, 20. Coyle, 53. Stoll. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.956. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Ward, 3. Thornton (všichni San Jose).

Boston - Columbus 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Marchand, 24. Pastrňák (Krejčí), rozhodující sam. nájezd Spooner - 27. Prout, 31. Rychel. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Spooner, 3. Gustavsson (všichni Boston).

Toronto - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. Kadri, 45. Lupul - 2. Desharnais, 19. Fleischmann, rozhodující sam. nájezd Eller. Střely na branku: 19:29. Diváci: 19.807. Hvězdy zápasu: 1. Eller (Montreal), 2. Rielly, 3. Kadri (oba Toronto).

Detroit - Anaheim 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky: 2. Helm, 30. Jurčo, 59. DeKeyser - 8. a 47. Kesler, 19. a 43. Perry. Střely na branku: 27:35. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Perry, 3. Rakell (všichni Anaheim).

Florida - Tampa Bay 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Branky: 29. Huberdeau, 33. Bjugstad, 36. Smith, 38. Trocheck, 56. Campbell (Jágr) - 46. Hedman, 59. Brown. Střely na branku: 35:40. Diváci: 19.626. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Luongo, 3. Bjugstad (všichni Florida).

Winnipeg - New Jersey 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Byfuglien - 12. a 49. Stempniak, 36. Josefson. Střely na branku: 23:16. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Stempniak, 2. Cammalleri (oba New Jersey), 3. Byfuglien (Winnipeg).

Dallas - Colorado 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Demers - 20. Söderberg, 31. Landeskog, 55. Grigorenko. Střely na branku: 43:19. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Demers (Dallas).

Edmonton - Nashville 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Draisaitl - 14. a 22. Ekholm, 41. Fisher, 60. Forsberg. Střely na branku: 24:25. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm (Nashville), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Rinne (Nashville).

Arizona - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 14. Doan, 30. Ekman-Larsson, 41. Martinook - 27. Shore, 37. Brown. Střely na branku: 24:28. Diváci: 14.195. Hvězdy zápasu: 1. Martinook, 2. Doan, 3. Ekman-Larsson (všichni Arizona).

Utkání NY Islanders - Philadelphia bylo kvůli sněhové bouři odloženo.