Skončila základní část NHL. Body Krejčího s Pastrňákem Bostonu nestačily

7:33
New York - Základní část hokejové NHL v neděli uzavřelo odložené utkání mezi Bostonem a Floridou. Domácí Bruins, hrající o prvenství v Atlantické divizi i celé Východní konferenci, však nenaplnili roli favorita a Panthers podlehli 2:4. Bodově se prosadili oba čeští útočníci Bostonu David Krejčí (0+1) i David Pastrňák (1+0), s kariérou se loučící Radim Vrbata za Floridu nenastoupil.

Zklamaný David Pastrňák po prohře Bostonu s Floridou foto: Reuters

Hokejisté Bostonu (112 bodů) mohli v případě vítězství v závěrečném představení základní části NHL proti zklamané Floridě, která o den dříve definitivně ztratila možnost postupu do play off, přeskočit dosud vedoucí Tampu Bay (113 bodů) na čele Atlantické divize i celé Východní konference.

Panthers však motivovanému soupeři nic nedali zadarmo a se sezonou se rozloučili výhrou 4:2, díky čemuž na dálku pomohli svému floridskému sousedovi. Už ve 2. minutě hosty poslal do vedení Henrik Borgstrom. V 9. minutě se za přispění Davida Krejčího (15:35, 0+1, +/-: 0, 3 střely) postaral o vyrovnání David Backes. O tom, že do kabin bude odcházet za vedení Florida, ale rozhodl v 17. minutě Frank Vatrano.

Jediným střelcem druhé hrací části pak byl hostující Maxim Mamin. Boston se znova prosadil až v 50. minutě, kdy své sezonní gólové maximum dosavadní kariéry v NHL vylepšil David Pastrňák (21:34, 1+0, -1, 7 střel). Suverénně nejlepší český střelec v ročníku oslavil svou 35. trefu. Na vyrovnání ale Bruins nedosáhli a v 59. minutě navíc hostům trefil pojistku Jevgenij Dadonov.

Panthers, za které již nenastoupil s kariérou se loučící Radim Vrbata, v zápase protočili oba své gólmany. Vinou zranění totiž ve třetí třetině odstoupil James Reimer (pochytal 33 z 35 střel) a do akce se tak podíval i veterán Roberto Luongo (kryl všech 8 zbývajících střel). Floridě i přes výhru zůstala v tabulce Východní konference pozice prvního týmu pod čarou, Boston se naopak v play off může těšit na bitvu s Torontem. První zápasy play-off jsou na programu už ve středu.

Boston - Florida 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 9. Backes (Krejčí), 50. Pastrňák - 2. Borgström, 17. Vatrano, 34. Mamin, 59. Dadonov. Střely na branku: 43:26. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Matheson (oba Florida), 3. Bergeron (Boston).