22. února 2010 18:15, aktualizováno  20:55 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Skokany čeká soutěž družstev. Češi mají šanci na medaili

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nejlepší Rakušané v prvním kole: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler a Wolfgang Loitzl.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejlepší Rakušané v prvním kole: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler a Wolfgang Loitzl. | foto: Reuters

VANCOUVER Že je to jen zbožné přání? Nesplnitelné sci-fi? Ale kdepak. Podle výsledků na velkém můstku mají Češi čtvrtou nejvyrovnanější trojici skokanů celého světa. A to už je základ, se kterým se dá na medaili s přehledem dosáhnout. Čtyřlístek Jakub Janda, Antonín Hájek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka má šanci se zapsat do české olympijské historie.

"Je to takový náš tajný cíl. Kluky na tuhle šanci připravuji dlouho," řekl před hrami i kouč českých skokanů David Jiroutek. A jeho svěřenci mají na olympiádě velmi slušnou formu.

VANCOUVER ON-LINE

Na velkém můstku si Antonín Hájek doletěl o víkendu pro sedmé místo, na středním můstku předvedli Roman Koudelka a Jakub Janda dvanácté a čtrnácté místo. Ano, nejsou to medailové pozice, ale jsou vyrovnané výkony.

A pokud se přepočítají na týmovou soutěž - vychází z ní jednoduchá rovnice = daleko před zbytkem světa jsou Rakušané, o další pozice se ale mohou hrdě prát s Poláky, Nory, Slovinci a Němci právě čeští skokané. Závod začal, každého skokana čekají dva soutěžní skoky. Do druhého kola postoupí osm nejlepších týmů.Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz