8. prosince 2009 13:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Skokané se závodů v Harrachově nedočkají ani příští víkend

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jakub Janda (vlevo) a Roman Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Janda (vlevo) a Roman Koudelka. | foto: ČTK

PRAHA Světové poháry skokanů na lyžích a sdruženářů v Harrachově se nebudou konat ani v příštím týdnu. Organizátoři ve spolupráci s Mezinárodní lyžařskou federací FIS nejprve závody plánované původně na tento víkend v minulém týdnu zrušili, později se však domluvili, že počkají a v případě dobrých sněhových podmínek je přesunou na 15. a 16. prosince.

FIS ale oznámila již dnes, den před stanoveným termínem, že i tato možnost kvůli technickým a organizačním důvodům padla. Třebaže se zástupci FIS nechali slyšet, že nebudou hledat náhradní dějiště, situace se opět změnila.

Jeden skokanský závod by se mohl konat příští týden v pátek 18. prosince před dalšími díly SP ve švýcarském Engelbergu, sdruženáři by jeden z původně dvou plánovaných závodů odjeli týž den v rakouském Ramsau, rovněž před dalším dílem SP v severské kombinaci tamtéž. Organizátoři se s FIS musejí dohodnout do čtvrtečního poledne.

V původním termínu nebylo možné naplánovaný program v Krkonoších uskutečnit kvůli špatným sněhovým podmínkám. Skokani měli v Harrachově absolvovat dva závody, sdruženáři měli mít na programu týmový a individuální start. Pořadatelé nedostali kvůli počasí ani možnost upořádat alespoň skokanské závody na umělém sněhu. K tomu by potřebovali tři dny mrazů alespoň minus pět stupňů.

Krkonošské středisko přišlo kvůli nepřízni počasí o Světové poháry už několikrát. Naposledy se v Harrachově měly konat závody skokanů v prosinci roku 2006 a klání sdruženářů v lednu 2007, oba podniky však byly kvůli teplému počasí zrušeny. Před dvěma lety počasí ovlivnilo lednový Světový pohár v letech na lyžích, kdy se vinou silného větru uskutečnilo jen jedno kolo. Harrachovský areál hostil od roku 1981 celkem 22 závodů SP ve skocích či letech na lyžích a čtyři v severské kombinaci.

ČTK
  • 0Diskuse