Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Skandál v Olomouci. Rozhodčí dal obránci Sigmy dvě žluté, ale nevyloučil ho

17:00aktualizováno  20:11
Dostat dvě žluté karty a nebýt vyloučen? Přesně to se stalo obránci Sigmy Olomouc Martinu Hálovi v zápase 19. kola Synot ligy mezi Olomoucí a Plzní (0:1). V 66. minutě totiž sudí Ondřej Lerch udělili za přistrčení své osoby Hálovi druhou žlutou, ale nechal jej celý zápas dohrát.

Ondřej Lerch vylučuje Uroše Radakoviče (vpravo) a hned poté do něj jej strčí Martin Hála. foto: ČTK

Fotbalista ukázal sudímu červenou kartu. Ten za to poslal do sprch čtyři hráče

V Olomouci byl viděn hodně zvláštní zápas. Sudí nejprve neuznali Plzni regulérní gól, poté kapitán Plzně Daniel Kolář neproměnil penaltu.

V úvodu druhé půle však dal vítězný gól olomoucký odchovanec v dresu Viktorie Tomáš Hořava.

Hned vzápětí byl vyloučen po druhé žluté kartě obránce Sigmy Uroš Radakovič, za strčení do sudího Lercha jej však měl do sprch následovat i Hála.

Čtvrtý rozhodčí sice České televizi vysvětlil, že Lerch dal žlutou kartu olomouckému kapitánovi Vepřekovi, televizní záběr však jasně ukázal, že žlutou kartu uděloval Lerch Hálovi.

Ondřej Lerch dal Martinu Hálovi dvě žluté karty, přesto jej nevyloučil.
Střelec jediné regulérní branky Tomáš Hořava v souboji s Petrem Šefčíkem

Sigma pak byla blízko k tomu, aby i v deseti lidech vyrovnala. A tentokrát se podruhé v zápase „vyznamenal“, který odmával domácímu Petrovi při postupu na bránu neexistující ofsajd.

A když v závěru zahrávala Sigma přímý kop, odpískal Lerch v pokutovém území Viktorie faul domácího hráče, což žádný ze záběrů neprokázal. Naopak spíše fauloval hostující Hubník.

Plzeň tak vedení udržela a díky třetí jarní výhře vzrostl její náskok v čele tabulky před Spartou na šest bodů.

Jablonec i Liberec vyhrály 3:0

Fotbalisté Jablonce a Liberce zvítězili shodně 3:0. Jablonečtí doma vyhráli nad Brnem především díky dvěma gólům Stanislava Tecla, Slovan zase zvítězil v Teplicích zásluhou dvou tref teplického odchovance Egona Vůcha.

Synot liga - 19. kolo:

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 48. Hořava. Rozhodčí: Lerch - Paták, Fišer. ČK: 66. Radakovič.

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)

Branky: 38. a 81. Tecl, 71. Karavajev.

FK Teplice - Slovan Liberec 0:3 (0:0)

Branky: 72. a 79. Vůch, 51. Shala. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vlasjuk. ČK: 76. Soungole.

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Branky: 44. Magera z pen., 89. Čermák.

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 3:1 (1:1)

Branky: 16. Šumulikoski, 85. Koné, 90.+2 Havlík - 15. Hronek.

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 0:0

Jablonec vyhrál doma podruhé po sobě a poskočil před soupeře na šesté místo tabulky.

Zbrojovka naopak prohrála ve vzájemných zápasech počtvrté za sebou a protáhla čekání na vstřelený gól v ligových duelech v Jablonci na 787 minut.

Liberec potvrdil dobrou střeleckou formu, protože se třikrát trefil i minulý týden právě v derby s Jabloncem.

Severočeši tak ukončili černou sérii na stadionu Na Stínadlech, kde v soutěžním zápase nevyhrál od května 2005.

Boleslav vyhrála i bez Baroše

Na třetím místě o skóre před Libercem se udrželi fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří vyhráli 2:0 ve Zlíně. A to přesto, že se museli obejít bez distancovaného útočníka Milana Baroše, který byl v minulém kole na Spartě vyloučen.

O jejich výhře rozhodli gólem z penalty Lukáš Magera a Aleš Čermák, kteří se postarali o to, že domácí ani na třetí pokus v jarní části sezony nebodovali.

Příbram na jaře čeká na gól

Fotbalisté Příbrami ani ve třetím jarním zápase nevstřelili gól. V zápase s tabulkovým konkurentem z Bohemians se rozešli bez branek. A oba soupeři si tak příliš nepomohli v boji o záchranu.

Fotbalisté Slovácka porazili Jihlavu 3:1. První jarní branku Vysočiny vstřelil v 15. minutě Petr Hronek, vzápětí ale vyrovnal Veliče Šumulikoski.

V závěru poločasu sice neproměnil penaltu Libor Došek, ale díky gólům Francise Koného a Marka Havlíka domácí zvítězili.