Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Sjezd SP vyhrál Osborne, Záhrobský zajel životní výsledek

16:03
Val Gardena - Kanadský lyžař Manuel Osborne-Paradis vyhrál dnešní sjezd Světového poháru ve Val Gardeně. Zvítězil o 13 setin před Rakušanem Mariem Scheiberem, o třetí pozici se shodným časem podělili Francouz Johan Clarey s Ambrosim Hoffmannem ze Švýcarska.

Stupně vítězů foto: ČTK

Petr Záhrobský obsadil se ztrátou 1,73 sekundy 21. místo, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře.

Devětadvacetiletý Záhrobský je jediným českým sjezdařem, který kdy dokázal bodovat v rychlostních disciplínách Světového poháru. Jeho maximem dosud bylo 25. místo z březnového sjezdu v Kvitfjellu.

Po pátečním superobřím slalomu, v němž dojel sedmadvacátý, bodoval Záhrobský podruhé za sebou. Ve Val Gardeně se mu dařilo i loni, tehdy tam díky třicátému místu v super-G získal v SP první bod v kariéře.

Zatímco kanadské lyžaře stíhá před olympiádou jedna pohroma za druhou, pětadvacetiletý Osborne-Paradis zažívá životní sezonu. Na konci listopadu zvítězil na domácí trati v Lake Louise v superobřím slalomu a dnes porazil všechny protivníky i ve své hlavní disciplíně. První závod SP přitom vyhrál teprve v březnu v Kvitfjellu.

Na start se nepostavil Ital Werner Heel, jemuž se na domácí sjezdovce dařilo v tréninku, ale v pátečním super-G upadl a poranil si koleno. Nuceně odpočívat bude zhruba tři týdny.