Siniaková záři v Bastadu. Zahraje si finále, kde vyzve Wozniackou

18:06
BASTAD - Tenistka Kateřina Siniaková postoupila stejně jako loni do finále v Bastadu. Jednadvacetiletá Češka zdolala v sobotním semifinále, jež bylo třikrát přerušeno kvůli dešti, turnajovou trojku Caroline Garciaovou z Francie 6:2, 7:5.

Kateřina Siniaková foto: ČTK/AP

Šestapadesátá hráčka světového žebříčku Siniaková si zahraje čtvrté finále v kariéře. Dosud má ve sbírce jeden titul z letošního ledna z Šen-čenu, předchozí dva souboje o turnajové prvenství včetně loňského Bastadu prohrála.

Plíšková strčila prst do větráku na kurtu a kvůli zranění pak skrečovala zápas

Nedělní soupeřkou sedmé nasazené Siniakové bude ve Švédsku turnajová jednička Caroline Wozniacká z Dánska, jež postoupila do pátého letošního finále po vítězství 7:5, 4:6, 6:2 nad Belgičankou Elise Mertensovou. S aktuálně šestou tenistkou světového žebříčku Siniaková v dosavadních dvou vzájemných duelech ještě neuhrála set.

Siniaková ukončila zápas při prvním mečbolu po hodině a 45 minutách čisté hry, ale celkově utkání trvalo zhruba čtyři hodiny. Třikrát bylo přerušeno kvůli dešti, přičemž poslední nejdelší pauza přišla za stavu 6:5 ve druhém setu, kdy měla česká tenistka podávat na vítězství v zápase.

Po zhruba dvouhodinové přestávce Siniaková dohrávku zvládla za několik minut a po příliš dlouhém úderu Garciaové, jež v pátek vyřadila Barboru Krejčíkovou, mohla slavit.

Krejčíková si po porážce ve čtvrtfinále singlu zahraje finále čtyřhry, do něhož dnes postoupila společně s argentinskou partnerkou Maríou Irigoyenovou. Jednadvacetiletá Češka bude bojovat o druhý deblový titul v kariéře.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...