Siniaková postoupila do finále v Šen-čenu a zahraje si o první titul WTA

8:11
ŠEN-ČEN - Kateřina Siniaková postoupila do finále tenisového turnaje v Šen-čenu. Dvaapadesátá hráčka světa v dnešním semifinále zdolala světovou desítku a třetí nasazenou Britku Johannu Kontaovou 1:6, 6:4 a 6:4.

Kateřina Siniaková foto: ČTK/AP

Dvacetiletá Siniaková zkusí na třetí pokus získat svůj první titul ve dvouhře na turnaji WTA. Loni prohrála ve finále v Bastadu a Tokiu.

Soupeřkou české tenistky v sobotním duelu bude buď Američanka Alison Riskeová, nebo Italka Camila Giorgiová.

Kateřina Siniaková ve finálovém utkání turnaje v Bastadu.
Kateřina Siniaková nestačila na Švýcarku Bacsinszkou

S Kontaovou jasně prohrála první set, v kterém hodně chybovala a soupeřka dominovala. Rodačka z Hradce Králové se ale chytla po brejku zkraje druhé sady. Výhodu udržela až do konce setu a vynutila si rozhodující dějství.

České tenisové tažení pokračuje: Siniaková porazila světovou čtyřku, Štěpánek ve čtvrtfinále

Ve třetím setu Siniaková prohrávala 2:4, když v šesté hře ztratila servis, přestože vedla už 40:0. Zbylé čtyři hry ale získala. Hned první mečbol proměnila po hodině a 43 minutách esem.

Siniaková porazila v Šen-čenu už druhou hráčku Top Ten. Ve druhém kole překvapila světovou čtyřku Simonu Halepovou z Rumunska. V novém vydání žebříčku WTA se posune minimálně o devět míst a bude nejvýš v dosavadní kariéře.