Siniaková a Kristýna Plíšková se utkají ve čtvrtfinále v Šen-čenu. Slaví Karolína

14:01
Šen-čen - Česká tenistka Kateřina Siniaková míří na turnaji v Šen-čenu dál za obhajobou titulu, ve čtvrtfinále se jí ale do cesty postaví krajanka Kristýna Plíšková. Siniaková ve druhém kole porazila domácí Číňanku Wang Ja-fan 7:5, 6:3, Plíšková, jež v úvodním duelu vyřadila druhou nasazenou Jelenu Ostapenkovou, dnes zdolala Anu Bogdanovou z Rumunska 6:4, 7:6.

Kateřina Siniaková na turnaji v Šen-čenu. foto: ČTK/AP

Jednadvacetiletá turnajová šestka Siniaková vstoupila do zápasu lépe a ujala se vedení 3:1, pak ale sama dvakrát přišla o servis a situaci si zkomplikovala. Dokázala však odpovědět dalšími dvěma brejky a první set za 58 minut získala.

V podobném duchu se nesla i druhá sada, Siniaková dvakrát ztratila podání, o dva roky starší soupeřce ale sebrala servis třikrát a potřetí v řadě je v Šen-čenu ve čtvrtfinále.

Plíšková bojovala s Bogdanovou téměř dvě hodiny, během nichž se soupeřky přetahovaly o takřka každý game. V desáté hře druhého setu odvrátila Rumunce dva setboly a v tie-breaku dotáhla zápas k vítězství 7:3.

Siniaková a o čtyři roky starší Plíšková se dosud utkaly pětkrát. O výhru víc má na kontě Siniaková.

Karolína deklasovala Bellisovou

Obhájkyně titulu Karolína Plíšková postoupila v Brisbane suverénně do čtvrtfinále. Druhá nasazená tenistka, jež měla v úvodním kole volný los, porazila v letošní soutěžní premiéře Američanku Catherine Bellisovou za necelou hodinu 6:1, 6:1.

Aktuálně čtvrtá hráčka světového žebříčku nedala osmnáctileté soupeřce šanci. V prvním setu ztratila při svém podání dohromady jen tři fiftýny, ve druhém o jeden víc a po 54 minutách proměnila druhý mečbol.

„Mám na tenhle kurtu skvělé vzpomínky z loňska, držím tady vítěznou šňůru. Dnes jsem hrála dobře, solidně od základní čáry a celkově to byl dobrý start,“ řekla v rozhovoru na dvorci Plíšková, která po prvním servisu ztratila jen dva fiftýny.

O postup do semifinále se pětadvacetiletá Plíšková utká s Kaiou Kanepiovou. S dvaatřicetiletou estonskou tenistkou, jež v Brisbane prošla do hlavní soutěže z kvalifikace, oba předchozí vzájemné duely vyhrála, naposledy ale spolu hrály v roce 2013.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...